18.06.2024

Destek Programı 2. Dönem Sonuçları Açıklandı

28, Eylül 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2022 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos dönemi değerlendirme süreci tamamlanarak desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre; değerlendirme sürecinin ilk aşaması olan ön inceleme sürecinde proje tekliflerinin 2022 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programı kıstasları kapsamında idari ve uygunluk kontrolleri yapıldı.

Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek programına yapılan 2 başvuruda, ön inceleme sürecinde uygun bulunan toplam 2 proje de sözleşme imzalamaya uygun bulundu.

Tekirdağ’da yer alan ve tekstil ürünlerinin bitirilmesi alanında faaliyet gösteren işletmelerde uygulanan program kapsamında, 1 milyon 700 bin TL’lik bir danışmanlık desteği veriliyor.  Proje uygulama süresi 12 ay olan Program kapsamında temiz üretim etüt çalışması yapılacak. Etüt kapsamında tesiste şu çalışmalar yapılacak: Ön Değerlendirme Temiz Üretim Etüdü Kapsamının ve Sınırlarının Belirlenmesi Proses Akım Şemalarının Çizilmesi ve Veri Toplanması Ölçüm ve Analizlerin Yapılması Temiz Üretim Olanaklarının Tespit Edilmesi Ön Fizibilite Çalışması

Programın ilk dönemi için başarılı bulunan projeler şöyle:  https://www.trakyaka.org.tr/tr/46107/2022-Yili-Ureten-Sehirler-Tematik-Teknik-Destek-Programi-Temmuz-Agustos-Donemi-Sonuclari-Ilani

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir