25.05.2024

CHP’nin 93. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

11, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Valilik önündeki Atatürk anıtında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Törende Anıta çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreninin ardından CHP İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü tarafından birer konuşma yapıldı.

 Başkan Albayrak yaptığı konuşmada, CHP’nin Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük ve Ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Devletçilik, İnkılapçılık ve Laiklik ilkelerinin temelinde kurulmuştur.
Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi; kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk İlke ve Devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insanlığın yılmaz bekçisi olmuştur.
Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık gelecek hedefi ile halkımızı kucaklamaya devam edecektir. CHP olarak 93. Yılımızda 9 Eylül 1923’te yakılan meşalenin yolumuzu aydınlattığını, 93 yıldır hiç dinmeyen coşku ve kararlılığımızla eşitlikçi, özgürlükçü, üreten ve halkımızla paylaşan, gelişmiş ve aydınlık bir Türkiye için CHP’yi iktidara taşıyacağımıza olan inancımla Partimizin 93.kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, en üstten en alt kademeye kadar partimiz için emek vermiş tüm partililerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 93 yıl önce yakılan meşalenin  ebediyen yollarını aydınlattığı, meşalenin yanmaya devam edeceğin belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ” Türkiye’yi birleştirici ruh ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu temel ideallerdir.  Bizim bir garantimiz var oda CHP li olmak. Bizde FETÖ’cü yok, CHP de FETÖ’cü olma şansı sıfır, çünkü idealimiz Mustafa Kemalin idealleri. Bizim kendimizi ıspatlama gibi bir derdimiz de yok. Yaşasın Cumhuriyet Ne Mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir