25.05.2024

Çevreci öğrenciler geri dönüşüm tesislerini gezerek öğrendiler

5, Haziran 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa ilçesindeki 16 ilkokulda uygulanan, çocuklarda çevre bilinci oluşturma ve çevreyi sevdirerek çevre kirliliğinin azaltılmasını amaçlayan Süleymanpaşa Belediyesi Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında son faaliyet olarak teknik gezi düzenlendi.

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ ZİYARET EDİLDİ

Muratlı Geri Dönüşüm Tesisi ve Köknar Kağıt Karton AŞ.’yi ziyaret eden Atatürk İlkokulu öğrencisi minik çevre gönüllülerine tesislerin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Tesisteki ünitelerin çalışmalarıyla ilgili olarak öğrencileri bilgilendiren yetkililer gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için geri dönüşümün önemine dikkat çektiler.

TEKNİK GEZİ SONRASI PİKNİK DÜZENLENDİ

Teknik gezinin ardından çere gönüllüleri için piknik düzenlendi. Güzel, neşeli bir ortamda geçen piknikte minik çevre gönüllüsü öğrenciler doyasıya eğlendiler. Öğrencilere, okulda, evde ve bulundukları ortamlarda geri dönüşüm çalışmalarında etkin bir rol oynamaları konusunda farkındalığı artırmak için teorik bilgilerin yanında uygulamalı eğitim de vermeye özen gösterdiklerini söyleyen Atatürk İlkokulu Öğretmenleri, bu amaçla yapılan gezinin öğrenciler açısından çok verimli geçtiğini belirttiler.

ÇEVREYE KARŞI DUYARLI OLMANIN ÖNEMİNİ ANLADILAR

Katı Atık Depolama Tesisine yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını ifade eden öğrenciler, çevreye karşı duyarlı olmanın önemini kavradıklarını dile getirerek projede emeği geçen Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir