19.06.2024

Bora Öztoprak Sezen Aksu Şarkılarını Süleymanpaşalılar için seslendirdi

26, Haziran 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Ramazan ayına özel altı konserden oluşan “Süleymanpaşa Ustaları Ağırlıyor” konserlerinin ikincisinde Sezen Aksu şarkıları ile Bora Öztoprak Sahne aldı.

BORA ÖZTOPRAK SEZEN AKSU’NUN YAKLAŞIK 30 ESERİNİ SESLENDİRDİ

Süleymanpaşa Sahil dolgu alanı amfi tiyatro da gerçekleşen konserde Bora Öztoprak, Sezen Aksu’nun “1945, Bir Çocuk Sevdim, Bir Müşterek Buluruz, Tükeneceğiz, Güllerim Soldu, Firuze, Ne Kavgam Bitti, Haydi Gel Benimle Ol, Seni İstiyorum, Hadi Bakalım Kolay Gelsin, Beni Kategorize Etme, Yanmışım, Sultan Süleyman, Tanrı İstemezse, Her Şeyi Yak, Sen Ağlama, Geri Dön, Gidiyorum, Git, Gidemem, Kız Seni Yerler, Onu Alma Beni Al, Sarışınım” şarkılarını ve duygusal parçalarını Süleymanpaşalılar için seslendirdi.

“ANKARA’DAN ABİM GELDİ” İLE GRUP GÜNDOĞARKEN SÜRPRİZİ

Sunuculuğunu Burhan Şeşen’in yaptığı gecede Grup Gündoğarken’in kurucusu Gökhan Şeşen de Bora Öztoprak’ın daveti üzerine sahneye gelirken grubun sevilen şarkısı “Ankara’dan abim geldi” ‘yi hep birlikte seslendirerek müzik coşkusun zirveye taşıdılar.

EŞKİNAT: “TAM 40 YIL OLDU BİZ SEZEN AKSU’YU HALA DİNLİYORUZ”

2 saat süren “Sezen Aksu Şarkıları” konserlerinin sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat sahneye çıkarak Bora Öztoprak’a teşekkür ederken Sezen Aksu ile ilgili bir de anısını paylaştı. Eşkinat; “1970’lerin son yılları, İstiklal Caddesi’nde Karakedi isminde bir plakçı var. Yeni çıkmış parçaları çalardı. Okuldan çıkmış yürüyordum. Baktım inanılmaz bir ses ve melodi. İşte o zaman başladı bendeki Sezen Aksu tutkusu. Aradan yıllar geçti. Tam 40 yıl oldu biz Sezen Aksu’yu hala dinliyoruz. Ben dinliyorum, çocuklarım dinliyor, onlarında çocukları dinleyecek. Sezen Aksu böyle bir şey. Sezen Aksu tabuları yıkan, kendi olmayı başaran ender insanlardan biri. Sadece sesiyle, söz yazarlığıyla besteleriyle yorumculuğuyla değil yaşama verdiği katkıları ile de insan olmayı öğretmesiyle de çok özel biri. Birçok aile çocuğuna Sezen adını koydu bu 40 yıl içinde. Bora Öztroprak gibi bir ses de Sezen Aksu şarkılarını seslendirdiği zaman mükemmel bir şey ortaya çıkıyor. Bu gece de bunu yaşadık.” dedi.

“DEĞİŞİM BAŞLADI VE OLDUKÇA İYİ DE GİDİYOR”

Süleymanpaşa’yı aydın bir kent yapmak üzere çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Eşkinat; “Biz bu şehri yönetmeye talip olmadan önce Burhan Şeşen ile şehri dolaştık. Dedi ki ‘Bu şehir çok karanlık. Bu şehri aydınlatmak lazım. Burayı sanatla kültürle aydınlatmak lazım ki burası Türkiye’nin aydınlık yüzü, günebakan çiçeği gibi Türkiye’nin geleceğinin umudu olsun.’ göreve başladığımız gibi de bu amaç uğruna çabalarımızı arttırdık. Değişim başladı ve oldukça iyi de gidiyor. Biz heykel yaptık diye eleştirilirken, eleştirenlerin de artık heykel yapın diye arka arkaya önerge vermeleri bu değişimi gösteriyor.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Bora Öztoprak’a Sezen Aksu dolu unutulmaz bir gece yaşattığı için teşekkür eden Eşkinat çiçek takdim ederek sahneden ayrıldı.

“SÜLEYMANPAŞA USTALARI AĞIRLIYOR” KONSER PROGRAMI

“Süleymanpaşa Ustaları Ağırlıyor” konserleri şu şekilde devam edecek:

24 Haziran 2016 Cuma 22.00 – Melih Kibar-Çiğdem Talu Şarkıları – Yasemin Mira

27 Haziran 2016 Pazartesi 22.00 – Zeki Müren Şarkıları – Tuğçe Pala

28 Haziran 2016 Salı 22.00 – Kayahan Şarkıları – Suat Suna

30 Haziran 2016 Perşembe 22.00 – Neşet Ertaş Şarkıları – Hüseyin Turan

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir