12.07.2024

Binlerce Tekirdağlı demokrasi için tek ses oldu

31, Temmuz 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik hain darbe girişimini şiddetle protesto etmek için Tekirdağ Valiliği tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Tekira AVM önünden başlayan yürüyüşe Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, Emre Köprülü, Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve vatandaşlar katıldı.

İL PROTOKOLÜ BİRLİK POZU VERDİ

Dört bir yanın Türk Bayrakları ile donatıldığı yürüyüşte darbe girişimi yapan vatan hainleri şiddetle protesto edilirken binlerce Tekirdağlının katıldığı yürüyüşte Tekirdağ Valiliği önüne gelindiğinde protokol temsilcileri valilik merdivenlerinde birlik pozu verildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasının ardından Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan bir konuşma gerçekleştirdi. Ceylan konuşmasında darbe girişimine karşı tüm kurumlar ve vatandaşların birlik olduğuna dikkat çekerken şunları söyledi:

TEKİRDAĞ VALİSİ MEHMET CEYLAN: “TEKİRDAĞ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYOR”

“İlimiz kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları ve Tekirdağlılar olarak; aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan ve 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

“ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CUMHURİYETİMİZİN EN TEMEL YAPI TAŞI DEMOKRASİDİR”

Bu hain darbe girişiminin başarısızlığa uğraması ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Tekirdağ halkının da birlikte duruşu, günlerdir demokrasi nöbeti tutması, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi her türlü takdire şayandır.

Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin en temel yapı taşı demokrasidir ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA SAĞDUYU, BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ BULUNMAKTADIR”

Türkiye Cumhuriyeti; Tekirdağ’da olduğu gibi milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın desteği ile demokrasi ve cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır.

“HER ZAMAN DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKAN ASİL TEKİRDAĞ HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Her zaman demokrasimize sahip çıkan asil Tekirdağ halkına, darbe girişimine destek vermeyen ve karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, güvenlik güçlerimize, darbeye bir ağızdan karşı çıkan siyasi parti temsilcileri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna sonsuz teşekkür ediyorum.

Devletimiz ve halkımızla omuz omuza bu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyor, darbe girişimi karşısında canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimize ve demokrasimize bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın konuşması vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlanırken “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganıyla yürüyüş sona erdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir