19.06.2024

Bay Kemal’in Tahtasından Tekirdağ’a Yatırım Müjdesi

4, Mayıs 2023 Perşembe
Bu haber kez okundu


Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün akşam saatlerinde resmi Twitter hesabından ‘Bay Kemal’in Tahtası 6’ videosu paylaşarak Türkiye’nin 20 Milyar Dolarlık açığını kapatacağını açıkladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden başlattığı ‘Bay Kemal’in Tahtası’ akımına devam ediyor. Yapacağı yatırımları twitter’dan takipçileri ile paylaşan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin cari açığının en önemli kalemlerinden birinin petrokimya sanayi olduğunu belirtti.

Resmi Twitter hesabı üzerinden video paylaşan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; ” Sevgi halkım, hoş geldiniz. Tüm Türkiye’nin yeniden üretmesini sağlayacak, Türkiye’yi zenginleştirecek ve daha önemlisi bu zenginliği  adil bir şekilde tüm halka yayacak projelerimi anlatmaya devam ediyorum.” dedi.

MARMARAEREĞLİSİNE PETROKİMYA TESİSİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; ”Bugün Konumuz Petrokimya Özel Ekonomi Bölgeleri. Türkiye’nin cari açığının en önemli kalemlerinden biri de petrokimya sanayi. Cari açığın %30’u petrokimya ürünlerinin ithalatından kaynaklı. Biz bu ürünleri kendi ülkemizde üreteceğiz. Böylece her yıl 20 milyar dolar cari açığı kapatacağız. 2 Petrokimya özel bölgesi oluşturacağız. Bu bölgelerin birini Adana Yumurtalık’ta. Diğerini ise, Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde kuracağız. Toplamı yaklaşık 40 bin dekar alandan oluşan bu bölgede rekabetçi, kaliteli petrokimya ürünleri işlenecek.  Kamu özel sektör işbirliği ile üretim yapacağız.” dedi.

15 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLMİŞ OLACAK

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; ”Bu bölgelerde aynı zamanda yüksek kapasiteli, petrol ve petrol ürünleri depolanacak, işlenecek ve sevk edilecek. Projeye dahil olarak petrol rafinerisi, limanlar, fabrikalar inşa edilecek. 15 bin kişi doğrudan istihdam edilecek. Kamu altyapı yatırımları bir buçuk milyar dolar olacak. Bölgenin ilk etapta 6 milyar dolar yatırım almasını ve 10 yılda 30 milyar dolar civarında doğrudan yatırım çekmesini planlıyoruz. Üstelik bu üretimi yenilikçi teknolojilerle gerçekleştireceğiz. Yeşil üretime yapacağız, Türkiye’nin endüstriyel dönüşümünü biz gerçekleştireceğiz. İktidarımızın ilk yılında gerçekleştirmeye başlayacağız. Çünkü Türkiye Zenginleşmeyi Hak ediyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir