13.07.2024

Başkan Eşkinat, Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı

29, Mayıs 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, her yıl 23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı.

Etkinliğe Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti ile çok sayıda esnaf ile Süleymanpaşalı vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

İkinci bölümü Tuğlalı Park’ta yapılan etkinliklerde konuşan Tekirdağ Ticaret İl Müdür Vekili Enver Tepe, Ahi Evren’in Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu olarak 12. Yüzyılda yaşayıp dericilik sanatıyla uğraştığını belirterek, Anadolu’ya yerleşen halkı, ekonomik ve ahlaki yönden örgütlediğini dile getirdi.

Tekirdağ Ticaret İl Müdür Vekili tarafından yapılan konuşma sonrasında devam eden etkinliklerde Tekirdağ Mehteran takımının yaptığı mehteran gösterisi ve Süleymanpaşa Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Halk Oyunları Ekibinin halk oyunları gösterisi Süleymanpaşalı vatandaşların beğenisine sunuldu. Gösterilerin ardından Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu tarafından yılın ahisine plaket takdim edilmesiyle birlikte etkinlikler sona erdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir