26.05.2024

Başkan Albayrak’tan Hayrabolu ve Malkara’nın Kurtuluş Günü Mesajı

15, Kasım 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu ve Malkara İlçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hayrabolu ve Malkara İlçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız. İlimizin ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtulduğu günler, sadece savaş günlerini hatırlamak, geçmişi anmak değildir. Bu özel günler; Cumhuriyete, Atatürk devrim ve ilkelerine, aydınlık, çağdaş geleceğimize sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz günlerdir.

Milletimizin bağımsızlığına olan büyük tutkusu, yurdun her köşesinde olduğu gibi 94 yıl önce Hayrabolu ve Malkara’da da kendini göstermiş, verdiği büyük mücadele ve direnişle kahramanlık örneği sergilemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Hayrabolu ve Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılını kutluyor;  Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kutsal vatan topraklarımızın her bir karışı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

            

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir