09.12.2021

Başkan Albayrak’ın Yeşilay Haftası Mesajı

1, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye  Başkanı Kadir Albayrak  Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftası, bağımlılığın ortaya çıkmadan engellenmesi, sağlıklı, üretken ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.

Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi toplumda yıkıcı ve zararlı etkilere yol açan maddeler maddi manevi büyük kayıplara neden olmaktadır. Sağlıklı ve bilinçli bir toplum oluşturmak için çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, tüm bireylerin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, bilinçlenmesini sağlamak toplumdaki herkesin görevidir.

Sağlıksız toplumların gelişmesi ve ilerlemesi mümkün değildir. Bu anlamda bilinç ve farkındalık yaratmanın ortak sorumluluğumuz olduğunu ve bunun eğitim ile sağlanabileceği unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile Yeşilay Haftası’nı kutlar; başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir