23.09.2023

Başkan Albayrak ‘Ölü Ozanlar Derneği’ Adlı Tiyatro Oyununu İzledi

6, Aralık 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesinde sahnelenen “Ölü Ozanlar Derneği” adlı tiyatro oyununa katıldı.

Ünlü sanatçı Can Gürzap’ın rol aldığı oyuna yoğun ilgi gösteren vatandaşlar oyunu beğeniyle takip etti.

Oyunun sonunda sahnede kısa bir konuşma yapan Başkan Albayrak, “Bu akşam bizlere güzel dakikalar yaşatan değerli oyuncu Can Gürzap ve ekibine tüm Tekirdağlılar adına teşekkür ediyorum. Tekirdağ, ülkemizin yetiştirdiği önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya olan ilginiz ve katılımlarınız bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca belirtmek istiyorum ki bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü , Bu yasayla toplumsal yaşamın temel direği olan kadınlarımız, birçok Avrupa ülkesinden çok daha önce, siyasi ve sosyal haklar edinmiştir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer ve haklarla doğru orantılıdır. Kuşkusuz çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınlarımızın her alanda mutlaka güçlendirilmeleri gerekmektedir. Bir çok Avrupa ülkesinden daha önce kadınlarımıza hakettiği değeri ve saygınlığı veren yurdumuzun kurtarıcısı,Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü huzurlarınızda birkez daha şükranla anıyorum.Hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Başkan Albayrak, konuşmasının ardından usta sanatçı Can Gürzap’e bir buket çiçek takdim etti.

Can Gürzap’da Başkan Albayrak’a nazik hareketinden dolayı teşekkür ederken, Tekirdağ’da olmaktan dolayı son derece mutlu ve keyifli olduğunu dile getirerek, sahneledikleri oyunu ilgiyle izleyen tüm seyircilere teşekkürlerini iletti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir