26.05.2024

Başkan Albayrak Öğretmenler Günü Kutlama Törenine Katıldı

24, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da çeşitli törenlerle kutlandı. Tekirdağ Valiliğince, Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Programa, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu katıldı.

Program, Valilik önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesinde devam eden programda yeni öğretmenlerin yemin töreninin ardından yıl içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlene resim, şiir, kompozisyon yarışmaları ile öğretmenler arası resim ve anı yarışmasında dereceye girenlere Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın tarafından ödülleri verildi.

Başkan Albayrak, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu ifade ederek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir