25.05.2024

AYŞEN GRUDA VE ÜNLÜ TİYATROCULARIN OYNADIĞI ZORAKİ DAMAT MALKARALILARDAN BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

16, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Malkara Belde Kent Hiz. San. ve Tic. A. Ş. ile Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği Zoraki Damat isimli tiyatro oyunu 14 Mart 2016 Pazartesi gecesi saat 20.00'de Malkara Kültür Sarayında İstanbul Jest Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi.

Zoraki Damat isimli tiyatro oyununu; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz ile İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Sam Bobrick'in kaleme aldığı, Somer Karvan'ın uyarlayıp yönetmenliğini yaptığı iki perdeden oluşan ve ünlü tiyatrocular Ayşen Gruda, Ümit Yesin, Şebnem Zorlu, Somer Karvan ve eliz Tozan'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Zoraki Damat isimli tiyatro oyununda çılgın hala Mürüvvet'in avukat yeğeni Şebnem'i o istemese de planlar yapıp evlendirme çabaları ve her oyundan habersiz olan damat adayı Burhan'ın hikâyesi anlatıldı. Avukat yeğeni Şebnem'i o istemese de, yıl bitmeden evlendirmeyi planlayan çılgın hala Mürüvvet, tetikçisi ve yıllardır her işine koşan Cabbar'ın desteğiyle gözüne kestirdiği koca adayı mali danışmanı Burhan'ı kaçırıp Şebnem ile evlendirmeye zorlar.

Salonu tıklım tıklım dolduran Malkaralı tiyatro severler de Zoraki Damat isimli tiyatro oyununu büyük bir beğeni ile izlediklerini belirterek, ünlü oyuncuları görmelerini sağladığı ve başta Ayşen Gruda olmak üzere böylesine kaliteli tiyatro oyunlarını izleme imkânı sunduğu için Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir