18.06.2024

Albayrak Kadın Personellerin Gününü Kutladı

7, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde görev yapan kadın personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında konuşma yapan Başkan Albayrak, “ Hepiniz burada alın terinizle ekmek parası kazanıp, çocuklarınızı büyütüyorsunuz.  Bana göre dünyanın en zor mesleği annelik. Annelik sorumluluklarını içeren bir işçi alımı yapmaya kalksak, eminim o işe kimse giremez. Peygamber efendimizin de söylediği gibi, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’. Bu nedenle kadınlar sevgiye ve saygıya layık insanlardır. Bizi doğuran anneler, yetiştiren ve hayata hazırlayandır. Kadınlar bize yol gösterendir. Kısacası kadınlar her zaman önde gitmeyi hak edendir.” dedi. Albayrak konuşmasının ardından kadın personellerin gününü kutlayarak beyaz karanfil takdim etti.

Daha sonra sahil bandında Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlediği programa Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka ve Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Poyraz ile beraber  katılan Albayrak eşi Gülseren Albayrak’a da çiçek verdi. Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadın cinayetlerine dikkat çekmek için yapılan Kelebek simgeli heykelin açılışını da  yapan Albayrak yine kadın şiddetine dur demek için bez panoya el bastı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir