19.06.2024

AK Parti’de AK Parti’de Aday Adaylık Başvuruları Başladı

11, Kasım 2023 Cumartesi
Bu haber kez okundu


AK Parti, 2024 yerel seçimlerine yönelik aday adaylığı başvuruları başladı. Aday adaylıkları için belirlenen bağışlar ise Gazze’de insani ihtiyaçların karşılanması için AFAD’a yapılacak

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı binasında yerel seçimler ve başvurulara ilişkin basın açıklaması yapan İl Başkanı Ali Gümüş, Tekirdağ genelindeki hedefleri anlattı.

9 Kasım ve 17 Kasım tarihleri arasında Belediye Başkan aday adaylığı müracaatlarının alındığını belirten Gümüş,Belediye Meclis üyelikleri içinde 9 Kasım, 3 Aralık tarihi arasında müracaatların kabul edileceğini aktaran Gümüş, “Biliyorsunuz ki YSK 1 Aralık, görevden çekilmesi gerekenler için son tarih. Biz o süreyi beklemeden, partimiz prensip kararı itibarıyla o tarihleri beklemeden aday adaylığı müracaatlarını 17 Kasım’da tamamlayacak. Yani partimizden herhangi bir göreve aday olabilmesi için görevinden çekilmesi gerekenler için biz 1 Aralık’ı beklemeden 17 Kasım’a kadar müracaatları almış olacağız. Meclis üyelikleri için son tarih 3 Aralık olduğu için o kısımda bir sorun yok”dedi.

Başvuru yerlerinin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylıkları için Genel Merkez ve İl Başkanlığına yapılacağını dile getiren Gümüş, İlçe Belediye Başkanlığı müracaatlarının ise, ilçe başkanlıklarında yada il başkanlığında yapılacağını kaydetti.

Aday adaylarının başvuru için yapacakları bağışlar ise Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylıkları 50 Bin TL, İlçe Belediye Başkanlıkları 20 Bin TL Belediye Meclis Üyelikleri için ise 10 Bin TL olarak belirlendi.

Belirlenen bağışların Gazze’de insani ihtiyaçların karşılanması için AFAD üzerinden iletileceği kaydedildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir