26.05.2024

Aday öğretmenler Başkan Eşkinat ile buluştu

9, Haziran 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Marmara Ortaokulu aday öğretmenleri Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile bir araya geldi.

Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşen buluşmada atamaları yapılan, yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlik mesleğine başlayacak Marmara Ortaokulu aday öğretmenleri ve aday öğretmen koordinatörleri katıldı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARINI VE PROJELERİNİ SORDULAR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile atandıkları şehirleri paylaşan aday öğretmenler Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan çalışma ve projeler hakkında sorularını Başkan Eşkinat’a sordu.

EŞKİNAT: “MUTLU OLUN VE MUTLU BİR GELECEK YETİŞTİRİN”

Aday öğretmenlerin sorularını yanıtlayan Başkan Eşkinat, aday öğretmenlere gelecek ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bir konuşma yaparken; “Hayatımızda kamusal alan ve bir de sivil alan var. Mesaiye başladığınız andan itibaren mesai bitene kadar kamusal alanın içindesiniz. Sivil hayatınızda inancınızla, düşüncelerinizle, değerlerinizle istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Kamusal alan içinde ise bir kamu sorumlusu olarak davranmak durumundasınız. Burası çok renkli bir ülke. Farklı yerlerden çok farklı pencerelerden bakan insanlarla dolu. Okullarınıza gittiğinizde ekonomik, siyasi, ideolojik düşünce yapılarına ait çok farklı ailelerin çocukları olacak. O çocukların kendi kararlarını kendilerinin vermesine kendi geleceklerini kendilerinin belirlemesine izin verin. Bir tarafa yöneltmeyin. Siz seçenekleri gösterin o seçenekler içinden doğruyu onlar seçsin. Çocukların önünü açık bırakın. Onlar kendi akılları ile kendi kişiliklerini bulsun. Umarım çok başarılı bir hayat sürersiniz. Mutlu olun ve mutlu bir gelecek yetiştirin.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerini tamamlayan Eşkinat, aday öğretmenleri başarılar dileyerek uğurladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir