19.06.2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Tekirdağ’da Ziyaretler Gerçekleştirdi

24, Ekim 2023 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’da birtakım ziyaretler gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2017 yılından bu yana 59 binden fazla eve ulaştıklarını söyledi.

Ziyaretlerine Tekirdağ Valiliği ile başlayan Göktaş, protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Vali Recep Soytürk ile görüşen Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Valiliğin ardından Süleymanpaşa Belediyesi ile AK Parti İl Başkanlığına da ziyaretlerde bulunan Göktaş, Rumeli İskelesi’nde bulunan kadın kooperatiflerinin satış noktalarını gezdi. Göktaş, üretici kadınlarla sohbet ederek, ürünleri inceledi.

Programlarda Göktaş’a, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu ile AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş eşlik etti.

AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Göktaş, eşinin Tekirdağlı olması nedeniyle Tekirdağ gelini olduğunu ve şehre yabancı olmadığını aktardı.

Aile ve sosyal hizmetler alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Göktaş, şunları kaydetti:

“Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, çocuklarıyla, şehit ve gazi yakınlarıyla 21 yıl önce neredeydik bugün neredeyiz. 21 yıl önce insanlar engellisini evde saklardı. Artık gündüzlü yaşam merkezlerinde sosyalleşmelerine yönelik çeşitli faaliyetlerde Gündüz Bakım Merkezlerimiz çoğaldıkça veya kuruluşlarımız çoğaldıkça da annelerimiz rahat etmeye ve feraha ermeye devam ediyor.”

Tekirdağ’da altı sosyal hizmet merkezi olduğunu belirten Göktaş;

“46 meslek elemanı ile ASDEP kapsamında, 2017 yılından bu yana 59 binden fazla haneye ulaştık. Bizim ayrıca iki çocuk evi sitemizde 135 çocuğumuz var. İhtisaslaştırılmış çocuk evleri sitesinde de 21 çocuğumuza hizmet veriyoruz”

Koruyucu aile yanında da bakımı sağlanan çocuklarımıza 2012 yılından itibaren bugüne kadar toplam 28 milyon lira kaynak aktardık. Bakanlığımıza bağlı üç huzurevi ile yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezinde 181 yaşlı bireyimize hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizin en yakın şahitleri sizlersiniz. Hepsini saymaya vaktimiz yetmiyor. Bu hizmetleri birlikte yaptık. Bu millet için yaptık. Tekirdağ’ımız için yaptık. İnşallah çok daha fazlasını da yapacağız.” Seçimlere ilişkin açıklamalarda da bulunan Göktaş, AK Parti’nin oylarını arttırdığını dile getirerek, şunları paylaştı: “İnşallah önümüzdeki seçimde de aynı başarıyı hem Süleymanpaşa’da hem de çeşitli ilçelerimizde bekliyoruz. Büyükşehirlerde de bekliyoruz Allah’ın izniyle. Çünkü önümüzde önemli bir yerel seçim var.” dedi

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir