18.06.2024

57. Alay Yürüyüş Komitesi Alkışlarla Uğurlandı

13, Mart 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için   6. Kez Çanakkale’ye yürüyüşe çıkacak olan  57 kişilik 57. Alay yürüyüş komitesi  Valilik önünden uğurlandı.

 Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ  Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ve Tekirdağ’lı vatandaşların katıldığı uğurlama töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tarihe damgasını vuran Çanakkale Savaşının ruhunu oluşturan 57. Alay yürüyüşünün 6.sında bulunmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını belirterek “ Çanakkale Savaşları’nda destanlar yazan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Çanakkale ruhunun en önemli mihenk taşlarından biri olan ve vatan savunması için gözlerini kırpmadan ölüme koşan 57. Alay, Çanakkale’de eşsiz kahramanlık öykülerine ve başarılarına imza atmıştır. Bugün 57. Alayın anısına düzenlenen yürüyüş çok anlamlı ve bir o kadar da önemlidir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı’nda kahramanlıklarıyla destanlaşan, yüreklerinde vatan sevgisiyle dolu Tekirdağlı gençlerimizden kurulan 19.Fırka ve 57. Alay’ın hafızalardan silinmeyen katkıları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Biz Tekirdağlılar için büyük bir onur ve gurur kaynağı olan Tekirdağ’da kurulan 19. Fırka ve 57.Alayın kahraman vatan evlatlarıyla, eşsiz komutanları ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile onur duyuyor; şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Ayrıca 57. Alay ruhunu yaşamak ve yaşatmak için bu yürüyüşü düzenleyen 57. Alay Yürüyüş Komitesine teşekkür ediyor, Komite Başkanı Hikmet Selim Yılmaz ve arkadaşlarına onurlu yürüyüşünde başarılar diliyor, huzur ve güven içerisinde yürüyüşü tamamlamalarını temenni ediyorum.” dedi

 Albayrak 57. Alay Yürüyüş Komitesine eşlik ederek yaklaşık 10 km beraber yürüdü  Komite üyelerini sağ salim gidip gelin” diyerek uğurladı.  Tekirdağ’lı vatandaşlar yürüyüş komitesine alkışlarla ve destek verdi. Komite başkanı Hikmet Selim Yılmaz da kendilerine destek veren başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı  olmak üzere Tekirdağ Valiliği ve diğer kurumlara da teşekkür etti. 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir