20.07.2024

2. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nde kardeş şehir Kavala ekipleri sahne aldı

4, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin ikinci gününde Kavala Halk Oyunları Ekibi Yunan Adaları Halk Dansları Gösterisi ve Belediye Konservatuvarı sahne aldı.

Süleymanpaşa sahil dolgu alanda gerçekleştirilecek konser öncesi DJ performansları ile eğlenceli anlar yaşanırken saatler 22.00’yi gösterdiğinde ilk olarak sahneye Yunan Adaları Halk Dansları Gösterisi ile Kavala Halk Oyunları Ekibi çıktı.

“Likio Ellinidon” adını verdikleri gösteri ile Yunan halk danslarının en seçkin örneklerini sunan kardeş Kavala şehri Halk Oyunları Ekibi seyircilerden alkış alırken gecenin finalinde ise Kavala Belediye Konservatuvarı tarafından, ”Yunan Sanatsal Halk Şarkıları” iki ülke halkı için seslendirildi.

Yaklaşık 1 saat süren konserin sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou ile birlikte sahneye çıkarak açıklamalarda bulundu.

EŞKİNAT: “BU GECE 2 KARDEŞ BELEDİYENİN ORTAK ÇALIŞMASININ ÜRÜNÜ OLAN ÖZEL BİR GECE”

“Güzel bir Tekirdağ akşamında hep birlikteyiz.” diyerek sözlerine başlayan Eşkinat; “Bu gece 2 kardeş belediyenin; Süleymanpaşa ve Kavala belediyelerini ortak gösterisi, ortak çalışmasının ürünü olan özel bir gece. Bunun mimarı Edirne Konsolosumuz. Ben katkılarından dolayı hepinizin adına sevgili konsolosa bu çiçeği takdim ediyorum.” diye konuştu.

CHARİTİDOU: “DENİZİMİZ BİZLERİ BİRLEŞTİRİYOR”

Başkan Eşkinat’ın ardından söz alan Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou sözlerine teşekkür ederek başlarken; “Denizimiz bizleri birleştiriyor. O yüzden de bugün buradayız. Hem Tekirdağ, hem Kavala limanı bu akşam hem müzik hem de folklor grubu ile bir araya geliyor. Her iki grup adına burada bizleri misafir ettiğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

2. TRAKYA BAĞ BOZUMU VE EKOLOJİ FESTİVALİ PROGRAMI

4 Eylül Pazar

17.30/ Pekmez İkramı/ Sahil Dolgu Alanı

18.00/ Üzüm Yarışması Finali/ Sahil Dolgu Alanı

22.00/ Ahırkapı Roman Orkestrası Konseri/ Sahil Dolgu Alanı

2-3-4 Eylül Etkinlikleri

19.00-20.00/ Şubadap Grubu Çocuk Konseri

17.00-21.00/ Kartal Kuklası Yapım Atölyesi – Palyaço Kuklası Yapım Atölyesi – Koşan Kedi Yapım Atölyesi – İllüstrasyon Atölyesi – Pasta Yapım Atölyesi – Köstebekgiller Karakterleri İle Fotoğraf Çekimi Etkinliği – Devekuşu Tahta Bacak Animasyon Etkinliği – Kanguru Bacak Animasyon Etkinliği

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir