25.05.2024

1.Ayçiçek Hasat Bayramı Coşkusu Çerkezmüsellim’de Yaşandı

21, Ağustos 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


26. Hayrabolu  Ayçiçek Festivali kapsamında Hayrabolu Belediyesi tarafından  düzenlenen 1. Ayçiçek Hasat Bayramı Çerkezmüsellim Mahallesinde gerçekleştirildi.

 Tekirdağ Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra,  Hayrabolu  Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, bazı Daire Başkanları, tarım kuruluşları yetkilileri,  Muhtarlar ve çok sayıda üreticinin katıldığı  Ayçiçeği Hasat Bayramında açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, bitkisel yağlara ödenen 1 Milyar doların petrolden sonra ikinci sırada yer aldığını söyledi.

20 yıla kadar Türkiye’de en önemli konuların su ve sulamam olacağını belirterek “Bunun için bugünden adım atarsak tarımda büyük ivme kazanırız” dedi. Çerkezmüsellim’lilere iki müjde de veren Altayoğlu Çerkezmüsellim Mahallesinde su problemi kalmayacağını ve Mahalle merkezine aile parkı yapacaklarını söyledi.

Hasat Bayramlarını geleneksel hale getireceklerini anlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayrabolu’nun Ayçiçek ve tarım aletleri açısından Türkiye’nin başkenti olduğunu dile getirdi. Çerkezmüsellim Hayrabolu yolunun asfalt yapılacağının da müjdesini veren Başkan Albayrak “Bol bereketli bir yıl diliyorum” dedi. Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu Hayrabolu’ya  hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a plaket verdi.

Konuşmaların ardından etkinlik girişinde dağıtılan biletlerin çekilişleri yapılarak sürpriz hediyeler sahiplerini buldu. Ayrıca üretim kalitesini arttırmak için düzenlenen yarışmada dereceye giren çiftçilere de altın hediye edildi.  Çekiliş sonrası buğday hasadı yapıldı.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir