01.10.2023

ZİÇEV öğrencilerinin “Bizim gözümüzle görmek ister misiniz?” fotoğraf sergisi açıldı

12, Mayıs 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencilerinin Tekira AVM’ de hazırladığı serginin açılışına katıldı.

Sergi açılışına Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ZİÇEV Tekirdağ Şubesi yetkilileri ve çok sayıda Süleymanpaşalı vatandaş katıldı.

ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi ile fotoğraf eğitimi alan zihinsel engelli bireyler, Türkiye’nin farklı bölgelerine yaptıkları geziler sırasında çektikleri fotoğrafları açtıkları sergiyi Süleymanpaşalı vatandaşların beğenisine sundu.

7 İL GEZİLEREK ÇEKİLEN ESERLER SERGİLENDİ

ZİÇEV Tekirdağ Şubesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğinde hazırlanan “Bizim gözümüzle görmek İster misiniz?” sloganıyla açılan sergide ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi öğrencileri aldıkları 6 aylık eğitim boyunca Tekirdağ, İstanbul, Bursa Nevşehir, Karabük, Eskişehir, Edirne illerine proje işbirlikçilerinin de katkılarıyla yaptıkları gezilerde çektikleri fotoğrafları sergiledi.

EŞKİNAT: “OLAĞANÜSTÜ BİR FOTOĞRAF SERGİSİ ORTAYA ÇIKTI”

Açılışın ardından konuşan Başkan Eşkinat, “Bu Trakya Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle, Zihinsel Engelliler Vakfı ile beraber olan bir projemizdir. Çocuklarımız, fotoğraf eğitimi aldılar. Ondan sonra fotoğraf çekmeye başladılar. Bu sanatta olan yeterliliklerini artırdılar ve olağanüstü bir fotoğraf sergisi ortaya çıktı. Hem onların vizörlerinden dünyayı görmeye çalışıyoruz hem de onların biraz daha sosyalleştiğini görüyoruz. Bu da bize mutluluk veriyor. Bu çalışmanın toplamına bakarsak, bir senelik mazisi var. Ama özellikle son 4-5 ayda yapılan geziler ve o gezilerde çekilen fotoğraflar, işte Edirne, Eskişehir, Bursa gibi illerimizde çekilen fotoğraflardan sonra inanılmaz şeyler ortaya çıktı. Çocuklarımızın kendine güven geldi. Çocuklarımızın ailesi mutlu, biz herkesten daha mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Sergi Tekira AVM’de 3 gün boyunca açık kalacak ve sergiden elde edilecek olan gelir engelli bireylerin ihtiyaçları için kullanılacak. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir