13.06.2024

Yontar’dan 10 Kasım Anma Mesajı

10, Kasım 2023 Cuma
Bu haber kez okundu


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vekil Yontar mesajında şunları söyledi:” Uzun süren savaşlardan yaralı, yorgun ve fakir çıkmış bir milleti yeniden tarih ve medeniyet sahnesinde var eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve İstiklal Savaşı’nın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Türk milletine bağımsız bir devlet ve insanca yaşama onuru armağan eden Atatürk; dahi bir asker, iyi bir devlet adamı, yenilikçi bir eğitimci, başarılı bir fikir insanı olarak da dünya tarihinde önemli ve unutulmayan bir liderdir. Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’i yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, bağımsızlığımıza, kültürel değerlerimize sahip çıkmak, ilerlemenin ve gelişimin meşalesi olmak bu ülkenin üniversitelerinin en büyük sorumluluğudur. Bizim yarınlara umutla bakmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası layıkıyla koruyacağımıza ve yarınlara da el üstünde tutarak taşıyacağımıza söz vererek her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da onu; gururla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir