20.07.2024

Varan, Yanlıştan Dönülmesi Çağrısında Bulundu

18, Mayıs 2024 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ozan Varan, Halkbank’ın Esnaf ve Kredi Kooperatifleri üzerinden sunduğu kredilerin faiz oranlarının artırılması kararı ile esnafın durumunun daha çok ağırlaştığına dikkat çekti.
Büyük şirketlerin vergi borçlarının affedilmesine de değinen Varan, esnafın yüzünün gülmediğini dile getirerek, şunları kaydetti:
Esnafımızın yüzü pandemiden beri gülmüyor. Dört yılı aşkın bir süredir, zor şartlarda hizmet vermeye çalışan esnafımız birçoğu ,ülkemizin olumsuz ekonomik durumundan dolayı kepenk kapatmak zorunda kaldı. Kiracı konumdaki esnaflarımızın Bir çoğu ise mal sahipleri ile mahkeme koridorlarında kira konusunda ihtilafa düşmüş durumda iken , şimdi de Halkbank’ın son aldığı Esnaf ve Kredi Kooperatifleri üzerinden sunduğu kredilerin faiz oranlarının artırılması kararı ile koşulları çok daha ağırlaşmıştır.
Maalesef hükümet birçok büyük şirketin vergi borçlarını affederken KUR KORUMALI faiz ile fakir’den alıp zengin’e verirken, Ekonomik krizin acısını yine esnafımızdan çıkarıyor.
Bu yanlış karardan acil olarak dönülmesini ve esnafımızın ayakta durabilmesi için, devletimizin esnafa somut destekler vermesini bekliyoruz.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir