20.07.2024

Vali Soytürk, İnternet Bağımlılığına Dikkat Çekti

9, Temmuz 2024 Salı
Bu haber kez okundu


Bağımlılıklarla mücadele konusunda toplum bilincini ve farkındalığını artırmak amacıyla panel düzenlendi.

Panelde konuşan Vali Recep Soytürk, “Uyuşturucu ile ilgili bütün kurumlarımız çalışıyor, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık teşkilatımız, sivil toplum örgütleri bir çok kişi çalışıyor ama ne kadar çok koordineli olursak o kadar verimli olacağını düşünüyorum” dedi.

Bağımlılıkla mücadele konusunu önemsediğini aktaran Soytürk, bağımlılıklardan bir tanesinin de internet bağımlılığı olduğunu vurguladı.

Bunun illa çocuklarla alakası olmadığını aktaran Soytürk, “Biz yetişkinler için de geçerli. Şöyle bir bakarsak, bir çoğumuzun üç aşağı beş yukarı bağımlı olduğunu göreceğiz. Bunun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili önemli politikalar belirlenmeli ve uygulanmalı diye düşünüyorum. Covid dönemi yoğun çalıştığımız, yoğun gayret gösterdiğimiz bir dönemdi. Aynı gayreti tütüne de gösterirsek insanlarımız hayatta kalır, değerlerimiz hayatta kalır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından akademisyenler bağımlıklar ve zararları konusunda katılımcıları bilgilendirdiler.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele Vali Recep Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Muratlı Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, kurum personelleri ve vatandaşlar katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir