01.10.2023

Türkiye Satranç Şampiyonası Süleymanpaşa’da yapılacak

2, Ekim 2017 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Türkiye Satranç Şampiyonası, 11-21 Kasım 2017 tarihleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile Süleymanpaşa’da gerçekleştirilecek.

Süleymanpaşa Belediyesi, üç yıldan bu yana satranç sporunun gelişmesi adına attığı adımların meyvelerini toplamaya başladı. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen ve her yıl Türkiye’nin en iyi satranç oyuncularının katıldığı Türkiye Satranç Şampiyonası, bu yıl Süleymanpaşa’da yapılacak.

Şampiyona ile ilgili Süleymanpaşa Belediyesi sahil ek hizmet binasında imza töreni düzenlendi. Törende Türkiye Satranç Federasyonu ve Süleymanpaşa Belediyesi arasında resmi protokol imzalandı. 

HEYET VALİ CEYLAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Protokol öncesi Türkiye Satranç Federasyonu temsilcileri, Süleymanpaşa Belediye Başkanvekili Berkay Çakır ve Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kardaş, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’a ziyarette bulunarak Süleymanpaşa’da düzenlenecek olan Türkiye Satranç Şampiyonası ile ilgili bilgi verdiler. Ceylan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek böyle büyük bir turnuvanın Tekirdağ’da yapılacak olmasının önemine değindi.

ÇAKIR: “TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SÜLEYMANPAŞA’YA YAKIŞIR”

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Süleymanpaşa Belediye Başkanvekili Berkay Çakır protokole imza atarken, Çakır, “Belediye olarak satranca çok önem veriyoruz. Üç yıldır bu sporun gelişmesi ve gençlerimiz arasında yaygınlaşması için çaba harcıyoruz. Bu nedenle şunu açıkça söyleyebilirim ki, Türkiye Satranç Şampiyonası Süleymanpaşa’ya yakışır. Federasyonumuzla işbirliği içinde Türkiye Satranç Şampiyonası ile başlayarak çok daha fazla etkinliğe imza atacağımıza inanıyorum. Şehrimiz için hayırlı olsun,” açıklamasında bulundu.

TSF BAŞKANI TULAY: “SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SATRANCA BÜYÜK KATKI VERİYOR”

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da, “Süleymanpaşa Belediyesi’nin satranca verdiği desteği takdirle ve ilgiyle takip ediyoruz. 3 yıldır Rodostoşah turnuvası ile Tekirdağ’da satranca katkı veriyorsunuz. Geçtiğimiz yıl yaptığınız Grandmaster turnuvası çok ses getirdi. Böylesi vizyon sahibi ve satrancın ülkemizdeki gelişimine katkı yapan bir partnerle işbirliği içinde olduğumuz için çok mutluyuz. Güzel bir birlikteliğe imza attığımıza inanıyor ve federasyonum adına Sayın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı gıyabında, tüm çalışanlarını da ayrıca tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha nice farklı turnuva ve etkinlikte birlikte olmak dileğiyle Türkiye Satranç Şampiyonası’nın hayırlı olmasını temenni ediyorum,” diye konuştu.

İmza töreninde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, şehir dışında olduğu için katılamazken, Belediye Başkanvekili Berkay Çakır, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Aylin Aydoğdu ve Süleymanpaşa Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Hüseyin Güler hazır bulundu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir