25.05.2024

TRAKYAKENT Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

30, Eylül 2015 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesinde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Kadir Albayrak, “Değerli Belediye Başkanlarım ve Meclis Üyelerimiz, yılda iki kez düzenlediğimiz Birlik Genel Kurul Toplantısına hoş geldiniz. Sizleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Çoğunluğumuzu sağlamış bulunuyoruz. Bugünkü genel kurulumuzda gündem maddelerinin yanında Belediyelerimizden gelen talepleri ve görüşleri de masaya yatıracağız. Faaliyetlerimiz her geçen gün yoğunlaşıyor. Trakyakent olarak Bulgaristan ve Yunanistan ile olan ortak çalışmalarımızı da arttırmamız gerekiyor. Birliğimiz sizlerin de olumlu katkılarıyla Üye Belediyeleri adına son derece yerinde ve yararlı hizmetler vermeye başladı. Yaz döneminin bitmesiyle beraber aktif bir çalışma dönemine giriyoruz. Eğitim çalışmalarımız, Seminer ve bilgilendirme programlarımız olacak. Trakyakent’in düzenlediği eğitim çalışmalarına ilgi Belediyelerimizce artmaya devam ediyor. Eğitimlerimizde oldukça kalabalık personel gruplarına hitap ediyoruz. Çalışmalara verdiğiniz önem için teşekkür ediyorum. Önümüzde 1 Kasım seçimleri var, tüm siyasi partilere başarılar diliyorum. En büyük dileğim ise artık şehit haberi olmasın” ifadelerini kullandı.

Toplantıda meclis gündemini oluşturan konular görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda, Birliğin 2016 yılı yatırım ve çalışma programı ile 2016 yılı izleyen iki yılın bütçeleri değerlendirildi.

Trakyakent’in 2016 yılı yatırım ve çalışma programı Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sami İkizler tarafından okunurken, Birliğin 2016 yılı gelir ve gider bütçesini de Muhasebe Yetkilisi Perihan Badem Birlik Meclisine aktardı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir