18.06.2024

TEKİRDAĞSPOR ŞAHA KALKAR

16, Haziran 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


 

Son günlerde her yerden her telden fısıltılar dolanıyor etrafta. Herkes bir şeylerden bahsediyor. Bire bin katıp anlatıyorlar. Kimimiz bunlara itibar edip daha da alevlendiriyoruz konuyu. Kimimiz ise itibar etmeyip gülüp geçiyoruz.

İşte bende çoğu zaman birçok konuya itibar etmiyorum. Ve gülüp geçiyorum. Ancak öyle bir fısıltı geldi ki kulağıma, söylemeden bahsetmeden edemeyeceğim. Çünkü bu olursa gerçekten katkı sağlar kulübe. Ve kulüp kalkınır. Umutlar biraz olsun yeşerir.

Hemen geleyim asıl konuya; Tekirdağspor’un uzun zamandır maddi anlamda eksiği var. Kulüp yöneticileri artık sosyal medyadan bu konuyu açıkça dile getirerek kulübe maddi anlamda sahip çıkılmasını istiyorlar. Bu noktada kulübün maddi sıkıntısını giderecek bir iddia fısıltı olarak kulağıma geldi.

İddia şöyle ki; TEKPARK’ın kazancından bir kısım ki bu rakam yüzde 50 olarak telaffuz ediliyor. Tekirdağspor’a kaynak olarak kullanılacak deniliyor. Yıllardır nereden nasıl kaynak buluruz da takıma katkı sağlanır diye düşünülürken, bu şekilde bir kaynağın yaratılması çok güzel bir fikir gibi görünüyor.

Aslında bu fikir yeni değil. Zamanın efsane belediye başkanlarından rahmetli Osman Tabak bunu şehir de yapmıştı. Ancak bu çalışma çok uzun vadeli olamadı. Nedeni ise TEKPARK gibi bir kurulu sistemin ortada olmamasıydı. Umarım bu defa olur.

Aslında iddialar şöyle ki; “Tekirdağspor’un kaynak arayışına destek sağlamak isteyen Tekirdağ Ak partili meclis üyeleri Büyükşehir Belediye meclisine bu yönde bir önerge sunacaklar. Önerge meclis gündeminde değerlendirmeye alınacak. Yapılan değerlendirme sonrası destek sağlanması için bir karar çıkarsa Tekirdağpor’un artık sırtı yere gelmez” deniyor. Ancak mecliste Ak partili üyelerce sunulacak teklif CHP’li üyelerce kabul görmezse bunu Tekirdağ’a ve Tekirdağpor taraftarına CHP’nin nasıl anlatacağı merak ediliyor.
Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz sanırım.. Saygılar..

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir