19.06.2024

Tekirdağ’da Konuşan Kurtulmuş: Türkiye, İHA ve SİHA’larda Dünyanın Önde Gelen Ülkeleri Arasında

4, Aralık 2022 Pazar
Bu haber kez okundu


Genişletilmiş İl Danışma kurulu toplantısı kapsamında Tekirdağ’a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin dünyada İHA ve SİHA’larda dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi olduğunu söyledi.

Genel Başkanvekili Kurtulmuş,Tekirdağ programı kapsamında Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’da birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

Çerkezköy’de gençlerle buluşan Kurtulmuş, en büyük yatırımın gençliğe yapılan yatırım olduğunu söyleyerek,  Türkiye’yi büyük hedeflerine kavuşturacak olanın genç nesiller olduğunu kaydetti.

.Artık Türkiye’nin İHA’ları ve SİHA’ları ile övündüğünü belirten Kurtulmuş,

“Dün gibi hatırlıyorum daha birkaç sene evvel, yani bu iktidar zamanında yabancılardan İHA, SİHA alabilmek ya da onlardan bizim İHA’larımızı SİHA’larımızı modernize edebilmek için ne kadar çok uğraştığımızı hatırlıyorum. Çok şükür kötü komşu adamı ev sahibi yapar. Türkiye bugün dünyada İHA ve SİHA’larda dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi oldu. Şunu söylemek istiyorum, vesayet düzenleri sadece sandıktan çıkan iradeye karşı çıkmıyor, aynı zamanda milletin iradesiyle daha ileriye gitmesinin önünü de tıkayan bir mekanizma olarak faaliyet gösteriyor. Çünkü dışarıda bağlı oldukları bazı çevreler güçlü ve büyük Türkiye istemiyorlardı”dedi.

Türkiye’nin uzay üssü ve uzay araçlarının da olacağını ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

” Bizim hedefimiz sadece yeniden güçlü bir Türkiye kurmak değil aynı zamanda bu altyapının üzerinde Türkiye yüzyılını da hep beraber inşa etmektir. Yani içeride vesayet düzenlerini yıkmış ve geride bırakmış olan Türkiye’nin hedefi çok daha güçlü bir Türkiye’dir.”

Kurtulmuş, Türkiye’nin küresel vesayet odaklarını da yıkarak, güçlü bir Türkiye ve Türkiye yüzyılını getireceklerini dile getirdi.

Çerkezköy programının ardından, Kurtulmuş, Kapaklı’da düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Kurulu toplantısına, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, İl Başkanı Mestan Özcan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir