18.06.2024

TEKİRDAĞ TABİP ODASI YENİ YÖNETİMİ BASINLA BULUŞTU

19, Mayıs 2024 Pazar
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Tabip Odası yeni yönetim kurulu, basın mensupları ile bir araya geldi.
2024 -2026 yılları arasında görev yapacak olan yeni yönetimde Başkan Doç.Dr. Mehmet Albayrak, . Genel Sekreter Uzman Doktor Ebru Gelgeç, Üye Prof. Dr. Burcu Tokuç, Üye Uzman Dr. Hülya Becerir, Onur Kurulu Üyesi Dr. Nezih Okur, basın mensuplarıyla tanıştı.
Tabip Odası’nın kuruluşundan günümüze yaptığı çalışmaları ve gelecekte yapacaklarını özetleyen Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Mehmet Albayrak; yaptığı konuşmada; “Tekirdağ Tabip Odası 1953 yılında kurulan Türk Tabipleri Birliği’nin Edirne Tabip Odası Birliği’nde 1987 yılına kadar bünyesinde olan ve sonrasında kendi bünyesine geçip Tekirdağ’da hizmet vermeye başlayan bir oluşumdur. 5 Mayıs itibarıyla Tekirdağ’da 16. Genel Kurulunu yapmış 22. Genel Başkanı olarak ben görev almaktayım. Öncelikle üyelerinin özlük haklarını koruyan, halk sağlığını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapan hem meslek örgütü olarak hem de halk sağlığını düşünen bir odayız. Sağlık sektöründe teknolojinin gelişmesi ile her defasında yeni fırsatlar yeni sorunlar da beraberinde gelmektedir. Bu sorunlarla baş edebilmek, halk sağlığını en iyi şekilde korumak için çaba sarf etmekteyiz.
Halk sağlığı, halkın sağlığını uzaktan yakından ilgilendiren her şeyi içinde barındırmaktadır. Savaşlardan tutun da salgın olasılıklarına, beslenme bozuklarına, madde bağımlıklarından ve halkın sağlık sistemlerine ulaşamamasına kadar birçok konu halk sağlığını ilgilendirdiği için kendilerine anayasanın 135. maddesi ile birlikte anayasa koruması altında bütün bu konularla ilgili söz söyleme hakkı ve bunlarla ilgili yürütme organına tavsiye verme, gerekirse eleştiride bulunma hakkına sahiptir. Bu anayasal bir haktır. Tabip odaları Türk Tabipler Birliği bünyesinde bunu ısrarlı ve güzel bir şekilde kullanmaktadır. Tabip Odası olarak daha önce ki dönemlerde de yapılan toplum sağlığı bilincini güçlendirme çalışmalarımıza bu dönemde devam edeceğiz. Halkımızın tabip odalarından haberdar olmasını sağlayacağız. Halkımız bilecek ki halkın sağlığını en iyi tabip odaları savunur” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir