26.05.2024

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI MALKARA'DA YAPILDI

9, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun 13. Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. Maddesi gereğince 8 Mart 2016 Salı günü saat 14.00'de Mart ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Malkara Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısına; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerinden Hüseyin Vasfi Güner, Cem Özkan, Volkan Soğancılar, Orkun Ekrem Yılmaz, Şinasi Koltuk ve diğer Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Başkanlığında yapılan toplantıya; açılış konuşması, yoklama ve mazeret dilekçelerinin okunması ile başlandı.

Toplantı öncesinde konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Büyükşehir Belediyesi'nin 23. Meclis toplantısını Malkara'da yapmaktan dolayı büyük bir şeref ve büyük bir gurur duyuyoruz. Bugüne kadar Malkara'ya yapılan tüm yatırımlar için destek veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra tüm ilçelere Büyükşehirin yatırımları artarak devam edecek. Büyükşehir, güzel projelere imza atacak. Türkiye'deki en başarılı Büyükşehirlerden birisi ile biz de bu Büyükşehir'in yönetiminde olduğumuz için gurur duyacağız.” diyerek gün içerisinde Malkara'da yapılan programları ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Malkara Belediyesi'nin Malkara'ya yaptığı yatırımları anlattı.

Toplantının gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yapılacak olan hizmet binası projesinin tanıtımı ile Malkara Belediyesi'nin çalışmalarını ve yatırım projelerini anlatan video da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerine sunuldu.

Mart ayı Olağan Meclis Toplantısında gündem maddeleri ve Şubat ayı Meclis Toplantısından İhtisas Komisyonlarına havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının ardından toplantıya ev sahipliği yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından toplantıya katılanlara Bahar Tesislerinde yemek verildi.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir