18.06.2024

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvancılığa Tam Destek

18, Ocak 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Büyükşehir Belediyesinin bölgemiz hayvancılığını desteklemek amacıyla işlettiği Tekirdağ Birlik Yem Fabrikası sadece sağlıklı, kaliteli ve daha ucuz yem üretmekle kalmıyor aynı zamanda hayvan besleme ve hastalıklar konusunda toplantılar yaparak üreticiyi bilgilendiriyor.

Malkara’nın Balabancık mahallesinde ilköğretim okulunun salonunda 60 üreticinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Tekirdağ Birlik AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tamer Dodurka beslenmeyle ilgili hastalıklar hakkında, fabrikanın yem hazırlanmasından sorumlu personellerinden Yüksek Ziraat Mühendisi Zooteknist Mehmet Bingölbalı ise yemler ve sürü yönetimi hakkında bilgiler verdiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Tamer Dodurka, “Hayvana hangi yemi, nasıl vereceğini bilmeyen üreticinin kar etmesi mümkün değildir. Maalesef her şeyi iyi bildiğini iddia eden üreticilerimizin bile bazen yanlış bilgilerle donatılmış olduğunu üzülerek görmekteyiz. Çoğu üreticimiz yem çuvalı üzerindeki besin maddelerini bilir ve tanır. Ancak yemi seçerken o yemin sindirilebilirlik oranını bilmek ve ona göre marka seçimi yapmak da önemlidir. Fabrikamız bir yandan bu konuda en iddialı yemleri üretmeye devam ederken diğer yandan da üreticimize bu bilgileri vermeye devam etmektedir. Bu iddianın en iyi kanıtı üreticinin hayvanda izlediği verim artışı ve daha önce şikayet ettiği beslenme hastalıklarındaki azalmalardır. Nitekim fabrikanın yem satışlarında yakalamış olduğu performans üreticinin memnuniyetine işaret etmektedir. Bu eğitimleri devam ettirerek üreticinin sorunlarına eğilmeyi ve onları bilgilendirmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir