18.06.2024

Süleymanpaşalılar bayram coşkusunu Ulusal Egemenlik Yürüyüşü ve Tolga Çandar konseri ile kutladı

26, Nisan 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen Ulusal Egemenlik yürüyüşü ve Tolga Çandar konseri etkinliklerine katıldı.

Köprübaşı mevkisinden başlayan yürüyüşte Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile marşlar eşliğinde sahil dolgu alanına kadar gerçekleştirilen yürüyüşe Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Sahil dolgu alanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Tolga Çandar konseri düzenlenirken bir saati aşkın bir süre sahnede kalan Tolga Çandar en güzel şarkılarını Süleymanpaşalılar için seslendirdi.

EŞKİNAT: “BU ÜLKENİN ÇOCUKLARI SONSUZA KADAR ATA’SININ İZİNDE OLACAK”

Konser sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat konseri dinlemeye gelenlere yönelik yaptığı konuşmasında; “Bugün 96 yıl önce meclisimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulusal egemenliğimizi büyük bir öngörüyle çocuklarımıza emanet eden sarı saçlı, mavi gözlü dev bugün yanılmadığını bir defa daha gösterdi. Bu ülkenin çocukları devraldığı bayrağı büyük bir coşkuyla Ata’sına yakışır bir biçimde dünden beri kutlamaya devam ediyor; yarın akşama kadar da kutlayacak. Sonsuza kadar da Ata’sının izinde olacak!” dedi.

ALBAYRAK: “ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Eşkinat’ın ardından son sözü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak söylerken; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve tüm Tekirdağ halkı olarak Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye devam edeceğiz. 96 yıl önce yakılan meşale bugün tekrar yakıldı ve hepimizi bir araya getirdi. Bu coşkunun adı Atatürk sevgisi; bu coşkunun adı vatan sevgisi, bu coşkunun adı millet sevgisi. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” diye konuştu. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir