23.09.2023

Süleymanpaşalı yüzücü açık denizde Türkiye Şampiyonu oldu

15, Kasım 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ataberk Yücel, Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Ölüdeniz Açık Deniz Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından Fethiye Ölüdeniz’de Açık Deniz Yüzme Şampiyonası düzenlenirken şampiyonaya Tekirdağ’ı temsilen Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ataberk Yücel katıldı.

30 ÖZEL SPORCU ARASINDAN TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMAYI BAŞARDI

24 kulüpten 30 özel sporcunun katıldığı şampiyonada Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ataberk Yücel tüm rakiplerini geçerek şampiyon oldu.

BAŞARISINI BAŞKAN EŞKİNAT İLE PAYLAŞTI

Yarışlar sonrasında şehre dönen Yücel, Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Branşı Antrenörü Gökçe Kıran ile birlikte Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’i ziyaret ederek başarısını başkan ile paylaştı.

DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKAN EŞKİNAT’A TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’nin ve Avrupa’nın yüzme dalında en iyi özel sporcusu olma hedefiyle yola çıktığını, Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Branşı Antrenörü Gökçe Kıran ile birlikte oldukça sıkı tempoda çalışarak hedefine ulaşacağına inandığını ifade eden Ataberk Yücel, Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde yarışmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek desteklerinden dolayı Başkanı Eşkinat’a teşekkür etti.

EŞKİNAT: “ONUNLA GURUR DUYUYORUM”

Ataberk Yücel’in başarısından dolayı oldukça mutlu olduğunu dile getiren Başkan Eşkinat; “Ataberk bizim evladımız. Şehrimizi uluslararası platformda temsil eden başarılarıyla örnek olan özel sporcumuz. Ölüdeniz’de yapılan yarışlarda da şehrimizi temsil edip Türkiye Şampiyonu olmayı başardığı için onunla gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir