29.02.2024

Süleymanpaşalı judocu Avrupa üçüncüsü oldu

13, Nisan 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı sporcusu Emine Tokdemir, Avrupa judo Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Avrupa Kupası Judo Turnuvası’nde üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

TEK YENİLGİ İLE BRONZ MADALYANIN SAHİBİ OLDU

Yunanistan’ın Atina kentinde gerçekleştirilen şampiyonada 70 kiloda milli forma ile mücadele eden Süleymanpaşalı sporcu Emine Tokdemir, tek yenilgiyle rakiplerini dize getirerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Turnuva öncesi Başkan Eşkinat’ı ziyaret edip madalya sözü veren Tokdemir, sözünü gerçekleştirmenin sevincini yaşarken 1997 doğumlu sporcu gelecek turnuvalarda Süleymanpaşa’nın adını daha da başarılı bir şekilde duyuracağını ifade etti.

EŞKİNAT; “MİLLİ FORMAMIZ İLE ŞEHRİMİZİN GÖĞSÜNÜ KABARTTI”

Tokdemir’in madalya sevincini paylaşan Başkan Eşkinat; “Geçtiğimiz hafta judocularımızın ziyaretinde Emine bana madalya sözü vermişti. Bu madalyanın sözünü verip Atina’ya gitti ve sözünü tuttu. Komşu ülkede milli formamız ile şehrimizin göğsünü kabarttı. Süleymanpaşa’dan daha çok şampiyonlarımız çıkacak. Yeter ki çocuklarımızın daha iyi gelişimi için onlara olanak tanıyalım. Ben Emine Tokdemir’i, hocalarını ve Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübümüzü kutluyorum.” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir