20.07.2024

Süleymanpaşa’da Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri devreye giriyor

11, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Bursa, Antalya ve Çanakkale’nin ardından büyük bir ihtiyaç olarak göze çarpan yeni doğum yapmış anneler için bebek bakım ve emzirme kabinlerini devreye sokuyor.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI EKREM EŞKİNAT: “TÜRKİYE’DE 4. OLARAK SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ BU PROJEYE TALİP OLMUŞTUR”

Süleymanpaşa Belediye Meclis toplantısında da görüşülen konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bebek Bakımı ve Emzirme Kabinleri Sağlık Bakanlığımızca Türkiye Emzirme Vakfı’nın desteklediği ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi ve son olarak da Çanakkale Belediyesi’nin uyguladığı bir projedir. 4. olarak Süleymanpaşa Belediyesi bu projeye talip olmuştur.“ dedi.

“KABİNDE İHTİYAÇ DUYULACAK HER ŞEY MEVCUT”

Emzirme kabinlerinin son derece modern sistemler barındığının altını çizen Eşkinat; “Emzirme kabinleri son derece çağdaş bir uygulama olacak. Malzemeleri ile beraber oldukça modern. Kabinlerin içi çok çağdaş. Emziren annelere bir kart vereceğiz. O kartla giriş yapacaklar. 15 – 20 dakika kalabiliyorlar içeride. Kabinde annelerimiz ve bebeklerimizin her türlü hijyenik koşulları sağlanmış, ihtiyaçları da var olacak. İhtiyaç duydukları bez, ped, su gibi her şey mevcut.” diye konuştu.

“EN KISA ZAMANDA BU GÜZEL HİZMETİ SÜLEYMANPAŞALI ANNELERİMİZE SUNACAĞIZ”

Bayram sonrasında kayıtların alınıp en kısa zamanda Bebek Bakımı ve Emzirme Kabinleri’nin hizmete gireceğini belirten Başkan Eşkinat; “Güzel bir uygulama. Zaten ihtiyaç vardı şehrimizde. Şu an pilot bölge olarak Cengiz Topel Meydanı’nı belirledik. Bayram sonrasında kayıtları alıp vatandaşlarımız için kartlar hazırlayacağız. En kısa zamanda bu güzel hizmeti Süleymanpaşalı annelerimize sunacağız.” ifadelerini kullandı.

ARKASI KİTAP PAYLAŞIM NOKTASI OLACAK

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulacak bebek bakım ve emzirme kabinlerinin arka tarafında da kitap paylaşım noktası bulunurken Süleymanpaşa Belediyesi zamanını değerlendirmek isteyenler için ücretsiz olarak kitap hizmeti de sunacak

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir