18.06.2024

Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi başlıyor

1, Nisan 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


1 Nisan’da başlayacak olan Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi ile ilgili sunum yapıldı.

Süleymanpaşa Belediye Binası’nda gerçekleşen toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, proje ortakları temsilcileri ile proje iştirakçileri ve Süleymanpaşa ilçesindeki ilkokulların Çevre Kulübü rehber öğretmenleri katıldı.

Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi  (SUÇEP) ile ilçemiz ilkokullarında çevrenin korunması ve iyileştirilmesi, doğal kaynakların en uygun ve verimli şekilde kullanılması, her türlü çevre kirliliğinin önlenmesi ile atıkların yönetimi (toplanması, değerlendirilmesi, geri kazanımı vs.) konularında başta çevre eğitimi olmak üzere bir dizi uygulamalı faaliyet düzenlenecek.

Bu projede ilkokul öğrencilerinde ve dolaylı olarak Süleymanpaşa’da yaşayan halkın çevre bilinci arttırılmasıyla birlikte ilkokul öğrencilerinin katılımının sağlanması ve bu katılımın öğrencide güven ve sorumluluk duygusu geliştirmesi amaçlanıyor.

Bu amaçlar doğrultusunda 1 Nisan- 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında devam edecek olan SUÇEP’in ilk adımı okullara geri dönüşüm kutularının ve afişlerin yerleştirilmesi ve bunun ardından öğrencilere verilecek eğitim ve yapılacak etkinliklerin sonrasında verilen süre içerisinde öğrencilerin geri dönüştürülebilir atıklarını biriktirmesi ve proje yetkililerinin bu atıkları tartarak teslim almasıyla devam edecek. Projenin en son aşaması 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde olacak ve en çok atık biriktiren ilk üç okula yapılacak olan törenle ödülleri verilecektir.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir