19.06.2024

Süleymanpaşa TESKİ Hizmet Binası Açıldı

7, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Hizmet Binası törenle hizmete açıldı.

Muratlı Caddesinde gerçekleşen açılışa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Süleymanapaşa Belediye Başkan Yardımcısı Talat Akköse, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Münür Karaevli, daire başkanları, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, “TESKi kurulduğu günden bu yana kurumsal yapılanması, örgütlenmesini, fiziki örgütlenmesini belli bir noktaya getirebilmek için büyük gayret göstermektedir. Bugün burada açılışını yapacağımız Süleymanpaşa Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Hizmet Binası ile Süleymanpaşa ilçe müdürlüğümüzün bütün birimleri burada toplanmış oldu. Amacımız çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışmasını sağlamak ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermektir. Açılışını yaptığımız bu kurum ile birlikte TESKi’nin kurumsallaşması yönünde büyük bir adım atmış olduk. Bugün gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantımızda Kumbağ Kanalizasyon Kısmi Yağmur Suyu İnşaatının ihale kararını aldığımız müjdesini de vermek istiyorum. Ayrıca Altınova mahallesini taşkınlardan koruyacak olan Altınova Taşkın Koruma Projesi içinde önemli adımlar attık. Ayrıca Süleymanpaşa İlçemize su getiren Sarılar isale hattının da çalışmaları başladı. Bütün bu işlerin yapılmasında bize destek veren başta Tekirdağ büyükşehir Belediye Başkanıma, yönetim kurulu üyelerime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

Başa’nın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Her gün kendimizi biraz daha yenileyerek karşınıza çıkmanın gayreti içerisindeyiz. Bugün burada açılışını yaptığımız Süleymanpaşa Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Hizmet Binası ile vatandaşlarımız tüm işlemlerini tek çatı altında kolaylıkla gerçekleştirebilecek. Ayrıca hayata geçirdiğimiz gezici tahsilat bürolarımızı arttırma kararı aldık. Böylelikle vatandaşlarımız Süleymanpaşa merkeze gelmeden kolaylıkla işlemlerini yapabilecek.” dedi.

“BU BAŞARI BİZİM DEĞİL, BİZİ BU GÖREVE LAYIK GÖREN HALKIN BAŞARISIDIR”

Albayrak sözlerine, “Değerli Süleymanpaşalılar, elbette kimse ayağına çamur bulaşsın istemez. İşe ya da eve giderken zorluk çekmek istemez. Şunu unutmamak gerekir ki, bir nesil zahmet çekecek, fakat daha sonraki nesiller çocuklarımız, torunlarımız rahatlığını yaşayacak. Şu an astbestli boruların değişimini için büyük gayret gösteriyoruz. Amacımız evlerimize kadar gelen yaşam kaynağımız olan suyu sizlere en sağlıklı bir şekilde ulaştırmak. TESKİ disiplinli çalışması dolayısıyla her ziyaretimi mutlu tamamlıyorum. Altınova’da yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Hayata geçireceğimiz proje ile Altınova mahallemizin belki de 50 yıldır süre gelen problemleri çözülecek, vatandaşlar sağlıklı bir alt yapıya kavuşacak. Bu başarı bizim değil, bizi bu göreve layık gören halkın başarısıdır.” Şeklinde devam etti.

Başkan Albayrak konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek hizmet binasını gezdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir