13.06.2024

Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Korosu ile müzik engel tanımadı

6, Aralık 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) Engelsiz Yaşam Korosu 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla konser düzenledi.

Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleştirilen konsere Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz, Süleymanpaşa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

SEKOMER SORUMLUSU ŞERİFE TÜRÜDÜ: “BİZİ ANLAYIN, BİZİ FARK EDİN, BİZİ DUYUN, BİZİ GÖRÜN”

SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü’nün açılış konuşmasını yaptığı konserde Türüdü; “Bizler sizin kavgalı olduğunuz komşunuz, konuşmadığınız akrabanız, ayrıldığınız sevgiliniz değiliz ki anlayalım bunu neden yaptığınızı. Gerçek şu ki bizler varız. Azımsanmayacak bir çoğunluğuz, eşit hak ve özgürlükler çerçevesinde, sadece hep birlikte yaşamak istiyoruz. Lütfen yok saymayın, lütfen görmezden gelmeyin, bizi anlayın, bizi fark edin, bizi duyun, bizi görün” dedi.

Açılış konuşmasının ardından başlayan konserde klarnette Hasan Gizlenci (Katil Hasan), kemanda İsmail Kabiş, perküsyonda Yalçın Volkan, bağlamada Cüneyt Uysal ve Tuna Eker, udda ise Yavuz Duman Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Korosu’na eşlik ederken koronun şefliğini ise Necmi Özgül yaptı.

Yaklaşık 1 saat süren konserde birbirinden güzel eserler Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Korosu tarafından seslendirilirken konser sonunda Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, koro şefi Necmi Özgül ve ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

SÜLEYMANPAŞA KAYMAKAMI AHMET ATILKAN: “BU KARDEŞLERİMİZİN SANATTA, SPORDA HAYATIN HER ALANINDA BİZLER GİBİ BULUNABİLMESİ BİZİM GELİŞMİŞLİK ÖLÇÜTÜMÜZDÜR”

Günün anlam ve önemi ile ilgili kısa bir konuşma yapan Atılkan; “Bugün burada sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmışlık düzeyi engellilerin toplumsal hayatta ne ölçüde bulunduğuyla ilgilidir. Bu kardeşlerimizin sanatta, sporda hayatın her alanında bizler gibi bulunabilmesi bizim gelişmişlik ölçütümüzdür. Koroda görev alan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz ile Süleymanpaşa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner tarafından Engelsiz Yaşam Korosu üyelerine hediyeler verirken konser alkışlar eşliğinde sona erdi. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir