13.06.2024

Süleymanpaşa ‘’Doğa Dostu Kent’’ olma yolunda hızla ilerliyor

11, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile ilçe sınırlarında naylon poşet kullanımının kaldırılmasına ilişkin karar doğrultusunda poşet kullanımı hakkında Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

“TORBANI DEĞİŞTİR, GELECEĞİNİ DEĞİŞTİR”

Yüzyıllarca doğada kalan ve çözülmeyen petrol türevi poşetlerin kullanımının yerine doğa dostu ürünlerin (kese kâğıdı, bez torba ve file) kullanılmasını amaçlayan ‘’Torbanı değiştir, geleceğini değiştir’’ sosyal sorumluluk projesinin uygulanabilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, Perşembe pazarı esnafına konu hakkında bilgilendirilme yaparken aynı zamanda doğa dostu poşet kullanımını tebliğ etti.

DÜNYADA PEK ÇOK ÜLKE NAYLON TORBA KULLANIMINI AZALTIYOR

Çoğunluğu petrol türevi olan ve naylon torbalar, doğada binlerce yılda çözünebildiğinden ve üretiminden yok olmasına kadar çevreye zarar verdiğinden dolayı dünyada pek çok ülke naylon torba kullanımını azaltmak amacı ile çeşitli uygulamalara başvuruyor. Bu uygulamaları örnek alan Süleymanpaşa Belediyesi de aldığı meclis kararı doğrultusunda naylon torbanın kullanılmaması, doğa dostu bez torba ve file vb. ürün kullanılması hakkında aldığı kararı uygulamaya koyuyor.

BAŞKAN EŞKİNAT: “BU ÇEVRE HEPİMİZİN, SAHİP ÇIKALIM”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ‘’Binlerce hatta daha uzun yıllar boyunca, üretiminde ve sonraki evrelerinde olsun yok olmak bilmeyen naylon poşetler artık Süleymanpaşa ilçemizde tarih olacak. Bunun yerine doğaya saygılı kendi kendini yok eden poşetlerin kullanımının hızla yayılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çevre hepimizin sahip çıkalım ki yarınlarımıza bırakacak bir mirasımız olsun.” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir