26.05.2024

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri masalları huzurevi sakinlerinden dinledi

27, Mart 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaşlılar haftası dolayısıyla Zübeyde Hanım Huzurevi’ni ziyaret ederken Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri de yaşlıları unutmayarak ziyarete ortak oldu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, huzurevi sakinlerinin yaşlılar haftasını kutlarken tek tek sohbet edip istek ve şikayetlerini öğrendi. Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri ise huzurevindeki yaşlılar için önceden hazırladıkları hediyeleri vererek bol bol sohbet edip deneyimlerini dinledi.

HUZUREVİ SAKİNLERİ ÇOCUKLARA MASAL OKUDU

Unutulmaya yüz tutmuş masal geleneğinin de yaşanmasını sağlayan Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyelerine huzurevi sakinleri masal okurken Zübeyde Hanım Huzurevi’nde unutulmayacak bir atmosfer oluştu.

ÇOCUKLAR FOTOĞRAF SERGİSİ ÖNCESİ HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKİLDİ

Yaz döneminde açılacak Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü Fotoğraf Sergisi için de hazırlıklara başlayan çocuklar, yaşlılar ile bol bol fotoğraf çekildi.

EŞKİNAT; “SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ÇOCUK KULÜBÜ HUZUREVİ ZİYARETLERİNİ GELENEKSEL HALE GETİRİP GEÇMİŞİMİZ İLE GELECEĞİMİZ ARASINDAKİ KÖPRÜYÜ SAĞLAM TEMELLERLE KURACAKLAR”

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri ile yaşlıları kaynaştırmak huzurevindeki yaşlıların yalnız olmadığını vurgulamak için Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri ile birlikte ziyareti planladıklarını belirten Başkan Eşkinat; “Bizler büyüklerimizi dinleyerek büyüdük. Çocukken onların dizlerinde masallar dinledik. Bugün de huzurevindeki yaşlılarımız çocuklarımıza masallar okudu. Unutulmaya yüz tutmuş masalları en doğru şekilde yaşanmasına şahitlik ettik. Ayrıca çocuklarımız da yaşlılarımız ile birlikte bol bol fotoğraf çekip onlarla fotoğraflarını paylaştılar. Oldukça verimli bir gün oldu. Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü huzurevi ziyaretlerini geleneksel hale getirip geçmişimiz ile geleceğimiz arasındaki köprüyü sağlam temellerle kuracaklar.” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir