13.07.2024

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta personeli eğitimden geçti

25, Temmuz 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta personeli, Trakyakent ve Marmara Belediyeler Birliğinin ortak olarak düzenlediği “Zabıtaların Çalışma Usul ve Esasları” konulu eğitim çalıştayına katıldı.

EĞİTİME 6 İLÇE KATILIM SAĞLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesinde gerçekleşen hizmet içi eğitim seminerine Süleymanpaşa Belediye Zabıta personelinin yanı sıra Çorlu, Ergene, Muratlı, Hayrabolu ve Şarköy Belediye Zabıta personelleri katılım sağladı.

ATLI: ‘’DÜZENLENEN EĞİTİMLER İLE PERSONELİMİZ DAHA ÇOK BİLGİ SAHİBİ OLDU’’

‘’Düzenlenen eğitimler ile personelimiz daha çok bilgi sahibi oldu’’ diyerek açılış konuşmasını yapan Trakyakent Birlik Müdürü Behçet Atlı “Marmara Belediyeler Birliği ile beraber düzenlediğimiz eğitim çalışmalarımıza Zabıta eğitimi ile devam ediyoruz. Bu gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadettin Özyazıcı ile eğitimimize devam edeceğiz. Tüm katılım sağlayan personelimize teşekkür ediyorum’’ diye sözlerini noktaladı.

KELEŞ: ‘’BU TÜR EĞİTİMLER ZABITA PERSONELİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’

Düzenlenen eğitim hakkında görüşlerini dile getiren Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Ömer Faruk Keleş; ‘’Öncelikle Trakyakent Müdürümüz Behçet Atlı bey ve Marmara Belediyeler Birliğine bu tür eğitimleri düzenlediklerinden dolayı eğitime katılan personelim adına ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Bu tür eğitimler Zabıta personeli açısından oldukça faydalı. Tüm Zabıtaların öğrenmesi gereken uygulamaları bu eğitim çalıştaylarında öğrenme fırsatını bulmuşken, merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken soruları yönelterek bilgilerinizi tazeleme fırsatını yakalayın’’ ifadelerini kullandı.

ZABITALARIN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI KONULU EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadettin Özyazıcı, eğitim çalışmasında “Zabıtaların Çalışma Usul ve Esasları” konusunda zabıta personeline bilgiler aktardı.

‘’KABAHATLER KANUNU’’ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

5326 Sayılı Kabahatler Kanunu hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadettin Özyazıcı, ‘’Kent merkezinde düzeni ve kontrolü sağlayan zabıta personelinin karşılaştıkları olaylarda ne tür davranışta bulunmaları ve kanun maddeleriyle ilgili bilgilere yer verildi. Vatandaşların itiraz haklarından emre aykırı davranışlara, dilencilerle mücadeleden yasa dışı kumar oynatılmasına, gürültü ve işgalden rahatsız etmeye, çevreyi kirletme ve tütün ile sigara yasakları hakkında bir çok konuda zabıta personeline eğitim verildi. Tüm gün devam eden eğitimin ilerleyen saatlerinde, karşılıklı olarak soru cevap şeklinde eğitim devam etti. Eğitim sonunda hatıra fotoğrafı çekilerek program son buldu. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir