03.12.2023

Süleymanpaşa Belediyesi mahalle buluşmalarına Hürriyet Mahallesi ile devam etti

26, Nisan 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilen mahalle buluşmalarına Hürriyet Mahallesi ile devam ederken Süleymanpaşa Belediyesi’nin mahallede yaptığı ve yapacağı çalışmaları vatandaşlarla paylaştı.

Hürriyet Mahallesi Arslan Kıraathanesi’nde gerçekleşen buluşmaya Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral, Berkay Çakır, Telat Akköse ve Hilmi İşsever, ilgili birim müdürleri, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Emin Dırak ve Hürriyet Mahallesi sakinleri katıldı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HÜRRİYET MAHALLESİ’NDE 18 BİN 125 METREKARE PARKE TAŞ, 62 BİN 942 METREKARE ASFALT YOL YAPTI

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiği yol çalışmalarının paylaşımı ile başlayan toplantıda Fen İşleri Müdürü Alaettin Koç, 18 bin 125 metrekare parke taş yapımı, 2 bin 450 metrekare parke taş onarımı ve 62 bin 942 metrekare asfalt yol yapımı gerçekleştirildiğini açıkladı.

2016’DA 96 BİN 557 METREKARE PARKE TAŞ 177 BİN 555 METREKARE DE ASFALT YAPILACAK

Yol yapımı gerçekleştirilen cadde ve sokakların detaylı olarak anlatıldığı toplantıda Süleymanpaşa Belediyesi’nin 2016 yılı Hürriyet Mahallesi yol yapım hedefleri de açıklandı. Alaettin Koç, 2016 yılında 96 bin 557 metrekare parke taş yapımı gerçekleştirmeyi planladıklarını, parke taşın yanı sıra 177 bin 555 metrekarede asfalt yapılacağını açıkladı.

HÜRRİYET MAHALLESİ’NE NEFES ALDIRACAK BAYKALLAR PARKI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE AÇILACAK

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiği yol çalışmalarının vatandaşlarla paylaşılmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır Hürriyet Mahallesi’ndeki imar durumu, yerleşim planı, parklar ve yeşil alanlar konusunda Süleymanpaşa Belediyesi’nin çalışmalarını aktardı.

Hürriyet Mahallesi’nde özel bir park ve çay bahçesi oluşturduklarını belirten Çakır; Baykallar Parkı’nın birkaç gün içinde açılacağını ve mahallelilerin daha fazla nefes alabildiği önemli bir alan kazanacağını ifade etti.

VATANDAŞLARIN TÜM SORULARI YANIT BULDU

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın Süleymanpaşa Belediyesi’nin sosyal projelerinden bahsettiği toplantıda son olarak soru cevap kısmına geçilirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve ekibi Hürriyet Mahallesi sakinlerinin tüm sorularını yanıtladı.

EŞKİNAT; “2 YILLIK BELEDİYEMİZ, BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ YAPMASININ YANI SIRA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLECEK HALE GELDİ”

Süleymanpaşa Belediyesi’nin 2 yıl içinde sıfırdan kurularak yapılanan ve yaptığı hizmetlerle halkın takdirini kazandığını belirten Eşkinat; “ 2 yıllık belediyemiz, belediyecilik hizmetlerini yapmasının yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek hale geldi. Önümüzde 3 yıl var ve bu 3 yıl içinde yapacağımız hizmetlerle Süleymanpaşa halkının yüzünü güldüreceğiz.” dedi.

Vatandaşların alkışları ile sona eren Hürriyet Mahallesi mahalle buluşması sonrası Başkan Eşkinat ve ekibi bir süre daha mahalle halkı ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir