13.06.2024

Süleymanpaşa Belediyesi kurbanlık satışı yapacak olan esnafa yer tahsisine başladı

31, Ağustos 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık satışı yapacak olan esnafların kayıt işlemlerine başladı.

KAYITLAR SAHİL ZABITA MERKEZİNDE DEVAM EDİYOR

Sahil Zabıta Merkezinde yapılan kayıt işlemine kurbanlık satışı yapacak olan esnaf oldukça ilgi gösterirken, yer tahsisi kayıtlarının saat 08: 00 ila 17:00 arası yapılacağı belirtildi.

BAŞKAN EŞKİNAT: “SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ BAĞLI KURBAN SATIŞ YERİNİN DIŞINDA SATIŞ YAPMAK YASAK”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bayramı öncesi hem satıcıların hem de vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmaların eksiksiz bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesine bağlı canlı hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı yapmak yasak. Hayrabolu yolu üzerinde eski cephanelik mevkiinde kurban satışı ve kesim alanı oluşturduk. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nda hijyenik ve modern ortamlarda kurbanlık alımını ve ardından kurban ibadetlerini gönül rahatlığı içerisinde yapabilmeleri için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürecek.” diye belirtti.

GEREKLİ EVRAKLAR ŞU ŞEKİLDE:

Öte yandan Kurbanlık satışı yapacak olan esnafların Sahil Zabıta Merkezine kayıt yaptırmak için gelirken getireceği evraklar şu şekilde belirtildi:

Muhtar onaylı nakil belgesi (2 nüsha fotokopi)

Hayvan pasaportu (ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü onaylı, mühürlü ve imzalı 2 nüsha olacak)

Sahil Zabıta Merkezinde yapılacak kayıt sonrası kurbanlık satışı yapacak olan esnafların Mali Hizmetler Müdürlüğüne gerekli ücreti yatırmasının ardından kayıt işleminin sona ereceği ifade edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir