18.06.2024

Süleymanpaşa Belediyesi ile yalnız değilsiniz

11, Ağustos 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışıyla yaklaşık 9 ay önce başlattığı 65 yaş ve üzeri yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara sunduğu evde bakım hizmetini ikiye katlayacak araç yola çıktı.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen proje kapsamında muhtarlar tarafından yapılan araştırmaların sonucunda tespit edilen bakıma muhtaç kişilerin kapısı çalınırken; kişisel bakımını sağlayamayan bireylerin kişisel bakımlarının sağlanması, hastaların yaşadıkları ortamların sağlık koşullarına uygun hale getirilmesi, ömrünü tamamlamış eşyaların yenileriyle değişimi, evin bakımı, çamaşır ve bulaşık yıkanması ile Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Aşevi’nden her gün yemek tahsisi yapılarak kimsesi olmayan Süleymanpaşalıların yanında olunuyor.

HİZMETİ İKİYE KATLANIYOR

Tam donanımlı evde bakım aracı ile 2 hasta bakıcı ve 2 temizlik görevlisiyle birlikte şu ana kadar 75 ihtiyaç sahibinin bakımı düzenli olarak yapılırken yeni hizmete başlayan evde bakım aracı ve dört personelle birlikte evinde bakılacak ihtiyaç sahibi sayısı 150 oldu.

“TEK AMACIMIZ DAHA ÇOK VATANDAŞIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK”

Yeni araç ile hizmetin ikiye katlandığının altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bir araç daha alarak bir ekip daha kurduk. Daha önce 75 evi temizlerken artık 150 evi temizlemeye, 150 vatandaşımızın bakımını yapmaya başlıyoruz. İmkanlarımız arttıkça bu sayıyı daha da arttıracağız. ‘Yeter ki senin yüzün gülsün’ sloganıyla çıktığımız bu yolda tek amacımız her geçen gün daha çok vatandaşımızın yüzünü güldürmek. Sosyal belediyecilik anlayışımızla birlikte güzel işler başarmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir