20.07.2024

Süleymanpaşa Belediyesi gıda denetimlerine devam ediyor

10, Mart 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri gıda üretim ve satış yerlerini denetledi.

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri her geçen gün denetimlerine hız katarken, denetimlerin bu sefer ki ayağı Peştemalcı Caddesi üzerinde faaliyet gösteren gıda üretimi, fast food ve lokantalar oldu.

Halk sağlığı konusunda oldukça titiz davranan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, yaptıkları kontroller çerçevesinde kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi ve saklanma koşulları, kuru gıdaların istiflenirken ürünlerin havalanması için altlarında palet olup olmadığı, fiyat etiketi ve tarife listeleri, havalandırma sistemleri, atık yağ ile ilgili sözleşmeleri ve depolanma şartları, çalışanlarının temizliği, giyinme odaları ve iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını kontrol etti.

EŞKİNAT: ‘’VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUYUP KOLLAMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR’’

Denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğinin altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ‘’Kentimizde yaşayan vatandaşların sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Tükettiğimiz gıdaların üretildiği yerler hepimizin sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Bu bağlamda vatandaşlarımızın sağlığını koruyup kollamak bizim görevimizdir. ‘’ dedi.

‘’HİJYENİK ORTAMDA SATIŞ YAPAN ESNAFLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM’’

Açıklamalarına devam eden Başkan Eşkinat; ‘’Süleymanpaşalı vatandaşlarımızın huzur içerisinde alış verişlerini yapabilmeleri için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecek. Ekiplerimizin yaptığı bu denetimde kurallara uygun ve hijyenik ortamda üretim ve satış yapan işyeri sahiplerini tebrik ediyorum.’’ diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir