23.09.2023

Süleymanpaşa Belediyesi Altın Karınca’dan iki ödülle döndü

5, Ekim 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


118 belediyenin projeleri ile katıldığı Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri organizasyonundan Süleymanpaşa Belediyesi iki ödülle dönmeyi başardı.

Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleşen ve 118 belediyenin başkan veya temsilcilerinin katıldığı yarışma finaline Süleymanpaşa Belediyesi’ni temsilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Başkan Yardımcıları Berkay Çakır ve Telat Akköse, Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Güler ve Bilgi İşlem Müdürü Şahin Begiç katılırken Süleymanpaşa Belediyesi Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler ile Kurumsal Yönetim ve Gelişim dallarında ödüle layık görüldü.

ÖDÜLLERİ KADİR TOPBAŞ VE RECEP ALTEPE VERDİ

Süleymanpaşa Belediyesinin ödüllerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI EKREM EŞKİNAT: “VATANDAŞLARIMIZ İÇİN YAPTIĞIMIZ PROJELERİN ULUSAL PLATFORMDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMESİ BİZLERİ AYRICA GURURLANDIRDI”

Ödül töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak çalışmalarımız ulusal platformlarda da sahne almaya devam ediyor. Türkiye’nin en prestijli belediyecilik ödülleri yarışmasından 118 belediye arasından ödül almayı başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımız için yaptığımız projelerin ulusal platformda ödüle layık görülmesi bizleri ayrıca gururlandırdı.” ifadelerini kullandı.

Süleymanpaşa Belediyesi’nin ödül almasını sağlayan projeler ise şu şekilde:

İŞ ZEKASI KARAR DESTEK SİSTEMİ PROJESİ

Yeni gelişen teknolojiler, çoğalan nüfus ve karmaşıklaşan hizmetler nedeniyle, Belediye Başkanının ve diğer yöneticilerin, belediyeyi gerçek zamanlı bilgiye dayalı olarak yerinden ve her yerden yönetebilmesi önemli bir ihtiyaçtır.

Bu ihtiyacı karşılamak üzere belediyemiz iş zekası ile geliştirilmiş, belediye portalı ve uygulamaları ile entegre olarak çalışan “Karar Destek sistemi” yazılımını hayata geçirmiştir. Bu uygulama ile belediye başkanları ve idareciler istedikleri her yerden belediyelerini yönetebilmektedirler ve ihtiyaç duydukları tüm bilgileri farklı Mobil platformları destekleyen uygulamalar üzerinden sağlayabilmektedirler. Başkanlar sahadayken, gerçek-zamanlı bilgilerle belediyelerinin finansal durumunu (borçlar, gelirler) kontrol edebilir, insan kaynakları departmanları içerisinde analizler yapabilir, istek ve şikayetler üzerindeki kesin bilgileri alabilir, astlarına talimatlarını verebilir, yatırımlar, sosyal yardımlar, vatandaşlar tahkikatları hakkında bilgi alabilirler.

Karar Destek sistemi uygulaması aynı zamanda kurumsal iş zekası ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile veri ambarları oluşturulması, gerçek zamanlı yönetim konsolları(dashboard), analitik yetenek, yüksek  performanslı  raporlama gibi  imkanlar sunmakta ve belediyelerin  kurumsal performans  ve  vatandaş  odaklılık  konularında  veri  ile  ölçme  ve  karar  alma imkanları sağlamaktadır. Proje herhangi bir satın alma işlemi yapılmadan Bilgi İşlem Müdürlüğünce geliştirilmiştir.

YATAĞA MAHKUM HAYATLARA BİR YATAKLIK DÜNYA PROJESİ

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün 2016 yılı içerisinde uygulamaya koyduğu ”Yatağa Mahkum Hayatlara Bir Yataklık Dünya” projesi ile yaşamını yatağa bağımlı geçiren hastalar için hastanelerde kullanılan hasta karyolası ve motorlu şişme yatak Süleymanpaşa Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmeti ekibi tarafından hastalara ulaştırılmaktadır. Şişme yataklar ve motorlu hasta karyolaları bağış yoluyla edinilirken tespit edilen hastaların evlerine kadar götürülüp kurulmaktadır. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve Engelsiz Yaşam Derneği ile yapılan işbirliği kapsamında proje önemli bir ihtiyacı karşılamış ve memnuniyet uyandırmıştır.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir