26.01.2023

Süleymanpaşa Belediyesi 39. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne konuk oldu

29, Mayıs 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kardeş şehir Giresun Belediyesi’nin düzenlediği 39. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne katıldı.

Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Üyeleri Edibe Akçakaya, Deniz Taner, Hülya Karaağaç, Sabri Çınar ve Nurettin Değirmenci’nin de Süleymanpaşa Belediyesi’ni temsilen katıldığı 39. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nde Gürcistan, Makedonya, Slovakya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Polatlı’dan da Halk Oyunları ekipleri de katıldı.

BAŞKANLAR SACAYAKTAN GEÇEREK DİLEK DİLEDİLER

Kortej yürüyüşü ile başlayan festival coşkusu Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun konuşması ve halkı selamlamasıyla devam ederken Başkan Eşkinat ve Başkan Aksu üç bin yıllık gelenek olan sacayaktan geçerek dilek diledi.

AKSU: “İNŞALLAH BU TERÖR BELASINDAN HEP BERABER KURTULURUZ”

Tuttuğu dileği açıklayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bu terör belasının bitmesini, çocuklarımızın, askerlerimizin, polislerimizin şehit olmamasını ve halkımızın korkuyla yaşamamasını diledim. İnşallah bu terör belasından hep beraber kurtuluruz” dedi.

EŞKİNAT: “BU COĞRAFYADA BARIŞ, KARDEŞLİK İÇİNDE GELENEKLERİMİZİ SÜRDÜREREK MUTLU BİR HAYAT SÜRELİM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da tuttuğu dileği açıklarken; “Bu ülkede kardeş kavgası, kan dursun. Analar ağlamasın. Bu coğrafyada barış, kardeşlik içinde geleneklerimizi sürdürerek mutlu bir hayat sürelim. Bu bizim en doğal hakkımız.” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ALKIŞ ALDI

Tarihi Giresun Kalesi’nde devam eden festival etkinlikleri kapsamında Sertan Acat yönetiminde Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları ekipleri sahne aldı. Tarihi kalenin ardından Giresun Atatürk Meydanı’nda da hünerlerini sergileyen Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları vatandaşlar alkış aldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir