26.05.2024

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 1 Haziran Çarşamba günü toplanacak

1, Haziran 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2016 yılı Haziran ayı meclis toplantısını 1 Haziran 2016 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

Saat 10.00’da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek toplantıda 6 gündem maddesi görüşülecek.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN 2016 MECLİS GÜNDEMİ

1- Belediyemizin kültür etkinlikleri kapsamında Kasım ayı içerinde “Süleymanpaşa Büyük Ustalar Turnuvası” düzenlenmesi planlanmaktadır. Etkinliğe katılacak olan Satranç Ustalarının listesi ekte sunulmuştur. Etkinliğin düzenlenmesi, etkinlikle ilgili tüm giderlerin (ödül, organizasyon, yemek, konaklama vb…)Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bütçesinden karşılanması ve turnuva ile ilgili düzenlenecek protokollerin imza yetkisinin Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT’a verilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- Belediyemiz tarafından çocuk kulübü üyelerinin evlerine postalanmak amacıyla basımı yapılması düşünülen “Mutlugiller” öykü kitabının çizimleri için Serap DELİORMAN’ a çizim başına 3.000,00 TL olmak üzere en fazla 6 çizim yaptırılması ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bütçesinden ödenmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- Belediyemizin kültür etkinlikleri kapsamında 19 Eylül-14 Ekim 2016 tarihleri arasında “II. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu” düzenlenmesi planlanmaktadır. Etkinliğin düzenlenmesi ve sempozyum ile ilgili düzenlenecek protokollerin imza yetkisinin Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT’a verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması talep edilmektedir.

4- Mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Tekirdağ İli Süleymanpaşa İlçesi Ertuğrul Mahallesi Sefa sokak 310 ada 2 parselde bulunan tarihi binanın eski sahipleri olan Dimitris Mavridis ile imzalanacak protokol gereği Mavridis’e ait eski fotoğrafların da sergileneceği bir müze haline getirilmesi düşünülmektedir. 310 ada 2 parselde bulunan tarihi binanın “müze” yapılmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının bedelsiz devrinin talep edilmesi ve bedelsiz devir işlemlerinin yapılabilmesi için protokol yapmak üzere Belediye Başkanımız M.Ekrem EŞKİNAT’a yetki verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

5-Belediye Meclisinin Mayıs ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

6- Belediye Başkanlığımıza 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince Belediye Meclisi tarafından görüşülmek üzere havale edilen plan değişikliği tekliflerinin ve belediyemiz birimlerinden gelen, mecliste görüşülmesi gereken evrakların görüşülerek karara bağlanması. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir