01.10.2023

Sokak hayvanlarının gizli kahramanları

21, Temmuz 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri son sürat sokak hayvanlarının yardımına koşmaya devam ediyor.Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde sokakta yaşayan hasta ve yaralı hayvanların bildirilmesi sonrası hemen harekete geçen ekipler sokak hayvanlarının zor durumlarında yanlarına olarak onları kurtarmaya çalışıyorlar.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde olan Sokak Hayvanları Birimi kendilerine iletilen zor durumda olan hayvanların yeme, içme ihtiyaçlarını karşılama, sıkıştıkları, kaldıkları yerlerden çıkarma, aşılarını tamamlama, yaralı hayvanların ilaç ve gerekli durumlarda bakımlarını daha iyi yapabilmek için geçici bakım merkezine alma işlemlerini yapıyorlar.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ BU KONUDA ÖRNEK

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sokak hayvanlarına sahip çıkmak konusunda Türkiye’de birçok konuda ilklere imza atıyor. Daha öncede yaptığı sokak hayvanları için bazı yerlere su kabı konulması, plastik şişe atılması ile hayvanlara mama ve su sağlayan makineler gibi örneklerle farklı bir hizmet anlayışı sergilediğini ortaya koyuyor.

“GÖNÜLLÜ GİBİ ÇALIŞIYORLAR”

Süleymanpaşa Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü “Sokak Hayvanları Birimi” çalışanları Serkan Çembertaş ve Salih Önbey sahada çalışma yaparken hayvan sevgisi taşıdıklarını çok net ortaya koyarak yaralı ve zor durumda olan hayvanlara sahip çıkıyorlar.

BİRİM TELEFONLA GELEN İHBARLARIN HEPSİNİ DEĞERLENDİRİYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait 0850 450 59 59 nolu telefonundan birime ulaşan ve sokak hayvanları konusunda bilgi veren vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendiren ekip, kısa sürede ihbarı yapanlarla da irtibata geçerek zor durumda olan sokak hayvanına gerekli müdahaleyi yapıyorlar.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ ARAÇLA ÇALIŞYORLAR

Sokak hayvanlarının güvenliği düşünülerek tasarlanmış araçlarıyla çalışan saha ekibi, ihbar yapılan yere gelerek zor durumda olan hayvanı inceliyorlar. Eğer bakımı yapılması için merkeze alınması gerekiyorsa, önce hayvanı uyuşturup ardından sakinleşmesini bekliyorlar. Sakinleşen hayvan zarar görmeyecek şekilde görevlilerce alınarak araca konuluyor. Buradan da Süleymanpaşa Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde olan Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezine götürülüyor. Burada gerekli tedavileri ve aşılamaları yapılan hayvanlar burada sahiplendirilme imkanına da sahip oluyorlar.

HAYVAN SEVERLER BU ÇALIŞMALARDAN ÇOK MEMNUNLAR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu çalışmasından memnun olan vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda bir çalışma yapmasını beklediklerini söylediler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir