13.06.2024

Personele yönelik Kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Sözleşmeleri eğitimi düzenlendi

26, Nisan 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, çalışanlarına yönelik 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu konusunda eğitim düzenledi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen eğitimde Sayıştay eski üyesi Abdurrahman Acar iki gün boyunca Süleymanpaşa Belediyesi’nin ilgili personellerine 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununun yanı sıra 5216 Sayılı Belediye Kanunu, 5393 Belediye Kanunu, 5018 Kamu Mali Yönetimi Ve Kontrol Kanunu, 2886 Devlet İhale Kanunu, doğrudan temin şartları, açık ihale usulleri, yapım işleri, mal ve hizmet alım işleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

EŞKİNAT: “ŞEHRİMİZE VE HALKIMIZA TÜM HİZMETLERİ EN ÇABUK VE EN FAYDALI ŞEKİLDE VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

İlk gün eğitimine katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat eğitimle alakalı açıklamalarda bulunurken; “Göreve geldiğimiz günden beri yeni bir belediye de işleri yoluna oturtma çabası verdik. Birkaç gönüllü personel ile çıktığımız yolda şu anda işinde uzman büyük bir aile olarak çalışmaya devam ediyoruz. Şehrimize ve halkımıza tüm hizmetleri en çabuk ve en faydalı şekilde vermeye çalışıyoruz. Ancak önceden belirlenen kanunlar var. Bu kanunlar ışığında mevzuata uygun bir şekilde daha iyi hareket edebilmek için eğitimden en iyi şekilde faydalanmanızı, Süleymanpaşa ilçemizi bir adım daha fazladan geliştirebilmek için Abdurrahman Bey’in tecrübelerinden yararlanmanızı istiyorum.” ifadelerini kullandı.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

2 gün süren eğitimin yanı sıra farklı konularda da ilgili personellere yönelik Süleymanpaşa Belediyesi’nin hizmet içi eğitimlerinin devam edeceği belirtildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir