19.06.2024

Personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

30, Kasım 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı organizasyonu ile düzenlenen `İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim çalışması Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz sahnesinde gerçekleştirildi.

Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan ve İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Hikmet Erzincan da katıldı.

Başkan Albayrak, eğitim ile ilgili konuşmasında her kurumda olmazsa olmaz kabul edilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin önemini ifade etti. Başkan Albayrak konuşmasında, “Kurum içi eğitimlere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çok fazla önem veriyoruz. İş sağlığı ve güvenliği konusu da bu eğitimlerin başında geliyor. Belirli periyotlarla düzenlediğimiz bu eğitim her kurumda personelin mutlaka bilinçlendirilmesi gereken bir konu. Bir kurum personelinin hizmet verirken her konuda eğitimli ve bilgili olması gerekiyor. Eğitimlere gösterdiğiniz ilgi ve katılımlarınız için teşekkür ediyor, iyi bir program geçirmenizi diliyorum” dedi.

Eğitim çalışmasında İş Güvenliği Uzmanı İclal Çeneli, “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusu çerçevesinde, el aletlerinin kullanılmasında uyulması gereken tedbirler, ilaçlama, iş makinelerinin kullanımı, temel ilk yardım, yapı işleri, kimyasal yangınlar, tehlikeli kimyasalların oluşturduğu riskler ve patlayıcı ortamlarda, kapalı alanlarda ve ofislerde iş sağlığı ve güvenliği vb. konular hakkında kapsamlı bilgiler verdi. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir